Afdrukken

Brand in de schoorsten slaat door in dak

ERMELO - De twee rookmelders van de familie Gouman aan de Seringstraat hebben in de nacht van zondag op maandag de familie op tijd gewekt om het pand te kunnen verlaten. De brandweer was snel ter plaatse en bluste de brand die was ontstaan in de schoorsteen en was doorgeslagen in de nok van het dak. Wanneer de melders niet waren afgegaan was de familie mogelijk niet zo snel wakker geworden.

De brandweer kreeg rond middernacht melding van de brand in de vrijstaande woning aan de Seringweg. Toen de brandweer arriveerde waren de bewoners al uit de woning. Met behulp van een hoogwerker werd de brand geblust. Het houtwerk in het dak raakte door de brand beschadigd. De rookmelders hingen op de overloop en gingen af waardoor de familie gewekt werd.

De brandweer hamert op het gebruik van rookmelders:  Want als u slaapt, ruikt u niets. U wordt dus waarschijnlijk niet wakker van de rooklucht. En doordat de rook veel giftige gassen bevat, raakt u snel in een diepe bewusteloosheid. Hang dus  rookmelders op in iedere ruimte waar slaapkamers op uitkomen en zodanig dat u ze kunt horen.''

De familie Gouman is erg opgelucht. De brand is mede dankzij de rookmelders gelukkig beperkt gebleven tot de zolder. Hoewel de kachelpijp volgens hen toen ze naar bed gingen al koud was kon blijkbaar toch nog brand ontstaan. De rookmelders hebben in het huis aan de Seringweg hun nut ruimschoots bewezen.

Bron: Omroep Gelderland