Afdrukken

Kennismaken met collega-instellingen

ERMELO - Op een regenachtige woensdagmiddag werd door 's Heerenloo in Ermelo een netwerkbijeenkomst georganiseerd. Het thema van deze middag 'Participeren doe je samen' nodigde veel zorg- en hulpverleners uit om naar Ermelo te komen. De middag werd speciaal georganiseerd voor bestuurders, directeuren en managers uit de transitieregio RNV en Zeewolde.

Voor 's Heeren Loo was deze netwerkbijeenkomst een gelegenheid om met andere bestuurders te spreken over de stelselwijzigingen, de transities en de transformaties die gaan plaatsvinden binnen het sociaal domein aangaande de WMO en de participatiewet. Het congres, dat in de Opstandingskerk op 's Heeren Loo plaatsvond, ging vooral over het samenwerken, netwerken, dialoog en kennisdeling over de genoemde thema's. Er werden enkele lezingen gegeven en er was een paneldiscussie. De netwerkmarkt, waarbij ruim dertig zorg- en hulpverleningsorganisaties uit de regio zich presenteerden, had als doel om burgers, het bedrijfsleven en de zorgaanbieder met elkaar te verbinden. Er stonden op het grasveld veel marktkramen met allerlei presentaties. Helaas trok dit vanwege het slechte weer te weinig bezoekers.

Vele variaties

Fleur Mensink, teamleider binnen GGz Centraal, stond in een kraam met collega's Harma van de Brake en Jaap Vlijm. Op de kraam allerlei informatiemateriaal en spullen die door patiënten van WerkCentraal waren gemaakt. ,,Ondanks, of misschien wel dankzij het slechte weer hebben we toch met veel collega-instellingen kunnen kennis maken. Het is een goed opgezette markt waarin de vele variaties op dit terrein zichtbaar is. Zo hebben we bijvoorbeeld met de kwekerij van 's Heeren Loo kunnen kennismaken, maar ook met Zorg en Ondersteuning. Wellicht dat we in de toekomst iets voor elkaar kunnen betekenen.''

Nadat de lezingen en de paneldiscussie in de kerk beëindigd waren, kwamen de bestuurders en managers ook naar het 'netwerkterrein'. Daar konden ze in gesprek met vertegenwoordigers van onder andere Icare, Tinteler, Bartimeüs en Zorggroep Noordwest-Veluwe. Het werd een gevarieerd gezelschap want ook een flink aantal hulpverleners en familieleden liepen er geïnteresseerd met de bewoners rond. Naast professionele organisaties uit de regio presenteerden ook verschillende afdelingen van 's Heeren Loo zich in de kramen waaronder het Trefpunt, de bloemisterij, de orthopedisch schoenmaker en het Leenhuijs.