Rioolwerkzaamheden hervat
Wateroverlast in toekomst beperkt
ERMELO - Maandag 28 oktober worden de werkzaamheden aan het riool in Ermelo West hervat. In mei is men al gestart met deze rioolwerkzaamheden. Ingenieursbureau MWH heeft in 2012 in kaart gebracht op welke locaties binnen de gemeente Ermelo structurele wateroverlast optrad. Daarbij werden voorstellen gedaan om wateroverlast in de toekomst te beperken.
Op een aantal locaties in Ermelo West was er sprake van structurele wateroverlast. De gemeente heeft hiervoor een aantal maatregelen laten uitvoeren aan het rioleringssysteem. Zo werd de duiker onder de Oude Nijkerkerweg vergroot en een put vervangen. Delen van de riolering werden vervangen door een grotere diameter rioolbuis om zo de regen beter te kunnen afvoeren. Langs de Lijsterlaan is een groter riool aangelegd om de bergingscapaciteit te vergroten. Het riool wat onder de groenstrook lag is verwijderd. De duiker onder de Arendlaan wordt vervangen door een groter formaat. De werkzaamheden zouden 6 tot 8 weken duren en voor de zomervakantieperiode klaar zijn. Dat is mede vanwege aanhoudende regen niet gelukt en er is besloten de resterende werkzaamheden komende week uit te voeren. Dit betreft de vervanging van het riool aan de Lijsterlaan ter hoogte van huisnummer 81. De werkzaamheden zullen naar verwachting ongeveer twee weken duren. Aanwonenden en doorgaand verkeer kunnen verkeershinder hiervan ondervinden.
Jaarlijks krijgt de gemeente zo’n 250 meldingen binnen over storingen in het riool. Ongeveer de helft van deze meldingen gaan over verstoppingen en vastgelopen pompen. Het oplossen van deze problemen kost de gemeente veel geld wat deels wordt gefinancierd uit de rioolheffing. Iedereen kan bijdragen om de storingen te verminderen en het (riool)water schoner te houden. Op www.nederlandleeftmetwater.nl is er informatie te vinden over wat wel en wat niet in het riool kan. Vragen over werkzaamheden kunnen gesteld worden aan Fernand Hoogeveen, telefoon 0341-56 71 39 of per e-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..
- Details
- Geschreven door Natalie Overkamp
- Categorie: Actueel
- Gepubliceerd: 23 oktober 2013