Sint winkelde voornamelijk via internet
Spaans gezelschap brengt zuurtjes mee
ERMELO/ REGIO - Sinterklaas koopt dit jaar enorm veel online. Webwinkels zien de omzet in deze periode stijgen met 27 procent ten opzichte van hun gemiddelde weekomzet. Deze online omzet is dankzij de sinterklaascadeaus goed voor een kleine 170 miljoen euro. Dat blijkt uit cijfers van Thuiswinkel.org.
De winkeliers op straat zijn een stuk minder tevreden. Verschillende media meldden voor de komst van Sinterklaas dat het de drukste Sinterklaas ooit zou worden. Men hield rekening met een omzetgroei van 3 procent. Die groei bleef echter uit. Ook lokaal konden veel ondernemers nog niet echt de vruchten plukken van de cadeautjesmaand. De extra koopavonden leverden niet datgene op waar de Ermelose ondernemers op hoopten. De straten waren veelal leeg. Wat opvallend was, waren de folders van winkelketens en franchise-organisaties die al op de voorzijde van hun reclame klanten verwezen naar de webwinkel. Gratis en snelle bezorging werd aangeboden waardoor de klanten de winkels niet meer in hoefden.
Spaanse zuurtjes
Cijfers die het CBS vandaag publiceerde, tonen aan dat de Goedheiligman nauwelijks snoepgoed uit Spanje meebrengt. Vorig jaar was van alle snoepgoed dat Nederland binnenkwam slechts 3 procent afkomstig uit Spanje. Dat waren vooral zuurtjes en keelpastilles. Het meeste snoep komt uit België en Duitsland. De meeste pepernoten komen overigens uit Harderwijk.
Vorig jaar voerde Nederland voor bijna 1 miljard euro aan snoep in, ruim 300 miljoen kilo. Meer dan de helft is chocolade. Met de invoer van chocolade is bijna 600 miljoen euro gemoeid. Duitsland, België, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Italië leveren het merendeel van de chocolade. Uit Spanje komt niet meer dan 3 miljoen euro chocolade.
- Details
- Geschreven door Natalie Overkamp
- Categorie: Actueel
- Gepubliceerd: 05 december 2014