Afdrukken

Officier van Justitie eist werkstraffen

ERMELO - Het was een zinloze daad maar de beide jongemannen genoten er van. In de nacht van 27 augustus maakten ze onder invloed van alcohol en drugs voor tienduizenden euro's schade. Met ijzeren staven trokken ze de wijken in Ermelo door en lieten een spoor van vernielingen achter.

De beide mannen hadden alcohol gedronken en drugs gebruikt toen ze besloten om een rondje Ermelo te doen. Volgens de Officier van Justitie met vooropgezet plan. Zie hier over onze eerdere berichtgeving. De mannen konden of wilden niet aan de rechter uitleggen waarom ze dit hadden gedaan. De Officier van Justitie eiste woensdag in de rechtbank Zutphen werkstraffen tegen R.V. (19) uit Schagen en K.K. (19) uit Wapenveld.

Jeugddetentie

Aangezien K. tijdens het plegen van het misdrijf 18 jaar was werd door de rechter het jeugdrecht toegepast. Tegen hem werd twee weken jeugddetentie geëist, die hij overigens al in voorarrest had uitgezeten. Ook eiste de Officier 150 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk me teen proeftijd van drie jaar. Tegen V. werd 120 uur werkstraf geëist waarvan 70 uur voorwaardelijk. Ook vond de Officier dat ze 9.000 euro schadevergoeding moeten betalen.

De rechter doet over twee weken uitspraak.