Afdrukken

Actualiteitenspel slaat internationaal aan

ERMELO – Morgen staat Lucelle Deneer, docente van Christelijk College Groevenbeek in Ermelo op het podium tijdens de finale van de Nationale Onderwijsprijs in Rotterdam. ,,Het wordt een spannende dag,” vertelt de docente. ,,Dat we hierbij mogen zijn, is al heel bijzonder.” De Nationale Onderwijsprijs is bedoeld om op een positieve manier aandacht te vragen voor het onderwijs. Om bijzondere projecten in de schijnwerpers te zetten en daarmee te laten zien hoe veelzijdig het Nederlandse onderwijs is.

De docente Godsdienst en Maatschappijleer ontwikkelde een paar jaar geleden in Hilversum een actualiteitenspel waarmee ze de interesse voor haar vak bij de leerlingen wist te verhogen. Om de nieuwsconsumptie en de motivatie te stimuleren en daarmee de prestaties bij de actualiteitentoetsen te verbeteren, had ze een digitale actualiteitenwedstrijd uitgeschreven. Op CC Groevenbeek kon Deneer de methode verder ontwikkelen voor een grote scholengemeenschap. Dat ze hiermee de Gelderse Onderwijsprijs in de wacht zou slepen, was al heel bijzonder. Dat ze hiermee een finaleplaats heeft bemachtigd en mag pitchen in Rotterdam ervaart ze als een cadeautje. ,,Ik moet uitgaan van mijn eigen kracht,” zegt Deneer. ,,Het is een soort olympische gedachte: meedoen is belangrijker dan winnen. We moeten wel realistisch blijven.” De concurrentie is groot.

Troef

Lucelle Deneer heeft voor morgen nog een troef in handen. ,,Ik ga het nog niet verklappen,” lacht ze. In Rotterdam moet ze 2x 60 seconden pitchen, één presentatie van de school en één van het project. ,,Wij gaan een sketch spelen met de leerlingen.” Deneer neemt van verschillende klassen leerlingen mee, maar ook uit Hilversum komen leerlingen. ,,Dat is de plek waar het begonnen is. Zij zijn de eersten die mij de kans hebben gegeven. Dat moet je niet vergeten.” Inmiddels is Deneer bezig om over de grens te kijken. ,,Ook op Bonaire en op de Antillen gaan ze dit actualiteitenspel spelen. Dat is geweldig."