Afdrukken

Rogier Martens presenteert zijn ontwerp voor Pauwen-rotonde

ERMELO - Kunst op de rotonde is al jaren een onderwerp dat de gemoerderen bezig houdt. Na het houten hert en de schapen, gemaakt van zwerfkeien, is de gemeente Ermelo op zoek naar een derde kunstwerk. Maandag 19 november presenteren twee kunstenaars hun voorstel voor de inrichting van de rotonde op de Putterweg - Harderwijkerweg.

Eerder al lieten we de Ermelose kunstenaar John Spek aan het woord. Nu geeft ook Rogier Martens zijn ideeën prijs. Vanaf maandag zullen de plannen ook voor de inwoners te zien zijn in het gemeentehuis. ,,Men kan de voorstellen bekijken en een reactie geven," zegt Martens.

Hoewel hij niet meer in Ermelo woont, is hij er geboren en getogen. ,,Ik ben sterk verbonden met de openbare ruimte van dit dorp," zegt hij. ,,De rotonde bij 't Weitje is een belangrijke rotonde naar het centrum van Ermelo. Ik wil hier ook een belangrijk herkenningspunt van maken." Verbeelding kan volgens Martens sterk bijdrage tot verbinding. ,,Daarom heb ik gekozen voor een beeld die de suggestie wekt van een pauw. Een beeld dat in eerste instantie geen pauw lijkt maar na enkele seconde een pauw verbeeld." Het kunstwerk bestaat uit vier objecten die zijn opgebouwd uit massief staal. Martens is van mening dat mensen de informatie op een actieve manier verwerken waardoor het beeld langer zal blijven hangen in het geheugen. ErmeloVanNu zal maandag de twee voorstellen naast elkaar zetten. Deze krant hoort graag wat men van de twee werken vindt. Dit kan via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.