Afdrukken

Kwart eeuw truckfestijn

ERMELO – Voor de 25e keer trokken de vrachtwagenchauffeurs vanmorgen erop uit om mensen met een beperking een feestje te bezorgen. Een colonne lachende gezichten en vrolijke chauffeurs.

Na vijfentwintig jaar is het Truckfestijn ook niet meer weg te denken. De tocht startte om 11.00 uur in Putten en vervolgde zijn weg al toeterend richting Ermelo. Eén van de kinderen die straalde in de vrachtwagencabine was Kim van de Ham. Kim ging voor de derde keer mee en zwaaide dat het een lieve lust was. ,,Ze voelt zich de koningin,” vertelde moeder Monique trots na afloop. ,,Het is een geweldig evenement dat, dankzij veel vrijwilligers, top georganiseerd is.” De ochtend begon met een gebakje vanwege het 25-jarig bestaan. ,,Het ontbreekt echt aan niets,” aldus Monique van de Ham. ,,Helaas is Kim haar verbale taal erg zwak. Ze kan niet in woorden zeggen hoe ze het vindt. Maar haar snoetje spreekt boekdelen.” Juist voor deze kinderen is zo’n feestdag enorm belangrijk en daar doen al die vrijwilligers het ook voor. Zo ook chauffeur Richard van den Broek die Kim de hele route rondreed. Hij genoot er enorm van.

Feest

Bij terugkomst in Putten was nog een feestje met diverse artiesten. Kim lustte wel een ijsje. En haar middag was compleet toen zanger Egbert Dijkhuis naast haar kwam zitten en speciaal voor haar een liedje zong. Haar moeder legde alles vast voor later. ,,Dit is een hele belevenis. Straks gaat ze moe, maar voldaan mee naar huis.” Volgend jaar gaat Kim dolfijntherapie volgen om haar verbale taal een boost te geven. ,,Ik ga proberen door middel van crowdfunding geld bij elkaar te sparen om deze therapie mogelijk te maken.” Maar vandaag was er even geen tijd voor zorgen. Het was voor velen een stralende dag om nog lang op terug te kijken.