Afdrukken

Verkeersveiligheid van kinderen verbeteren

ERMELO – Vandaag vond ANWB Streetwise, een spannend verkeersprogramma, bij de Protestants Christelijke Basisschool Margriet  plaats. ANWB Streetwise leert alle kinderen van de basisschool beter om te gaan met het huidige verkeer.

De Margrietschool vindt het belangrijk die ‘straatwijsheid’ mee te geven en biedt de kinderen graag ANWB Streetwise aan. Kinderen leren over het algemeen alleen in de praktijk hoe ze beter kunnen omgaan met het drukke verkeer. De ANWB voelt zich verantwoordelijk voor de verkeersveiligheid en heeft ANWB Streetwise ontwikkeld. Een praktisch, maar ook leuk en leerzaam verkeersprogramma dat aansprekend is voor alle leerlingen van de basisschool. In de praktijkles leren de kinderen over het gebruik van gordels, kinderzitjes, remweg en reactiesnelheid. De instructeurs kwam vanmorgen naar de Margrietschool en gaf verkeerstraining aan de kinderen. Met speciaal ontwikkelde lesmaterialen zoals electro- en rijlesauto´s, zebrapaden, verkeerslichten, opblaasbare auto's en een fietsparcours wordt de praktijk zo veel mogelijk nagebootst.

Vier thema’s

ANWB Streetwise bestaat uit vier modules. Het onderdeel ‘Toet toet’ leert de kinderen van groep 1 en 2 in de speelzaal verkeersgeluiden herkennen en oefenen het veilig oversteken. Daarnaast wordt geoefend met de autogordel in combinatie met het kinderzitje. De module ‘Blik en klik’ leert de kinderen van groep 3 en 4 in de gymzaal over veilig oversteken. Het belang van het dragen van de gordel en gebruik van een kinderzitje in de auto wordt geoefend met een spannende gele elektroauto. Bij ‘Hallo auto’ leren de kinderen van groep 5 en 6 over de remweg van een auto en de invloed van reactietijd op die remweg. Kinderen nemen zelf plaats op de bijrijdersstoel van een ANWB lesauto en mogen zelf remmen. Ook het belang van het dragen van een veiligheidsgordel en een stoelverhoger komt in deze les aan bod. Als laatste de module ‘Trapvaardig’. Deze module traint de kinderen van groep 7 en 8 op het schoolplein in praktische fietsvaardigheid. De leerlingen fietsen over een uitdagend parcours en trainen moeilijke manoeuvres. Ook rijden ze met een zware rugzak op. Hiermee worden de kinderen voorbereid op het zelfstandig fietsen naar de middelbare school.