Afdrukken

Politie daagt bewoners uit

ERMELO - De politie in Ermelo houdt op vrijdagavond 29 januari opnieuw het interactieve spel 'Boef in de Wijk', een actie waarbij iemand zich gedraagt als boef en buurtbewoners hem vervolgens moeten zoeken.

Het gaat om een informatieve avond waarin het herkennen van verdacht gedrag centraal staat. Het is een spel waarbij gebruik wordt gemaakt van social media. ,,Via Twitter en Facebook worden de deelnemers geïnformeerd over waar de boef is," legt de wijkagent uit. ,,Gedurende de avond krijgt men aanwijzingen van de politie en leren de deelnemers waar men alert op moet zijn in de wijk. Op deze manier worden mensen getriggerd en gaan ze letten op afwijkend gedrag.”

Bewust worden

Begin oktober werd Boef in de Wijk voor het eerst in Ermelo gespeeld. Toen deden er een kleine veertig mensen aan mee en iedereen was enthousiast na afloop. De bijeenkomst op 29 januari start om 19.00 uur met een korte uitleg op het gemeentehuis. Daarna gaan de deelnemers op pad. Via social media worden de zoekers geïnformeerd over waar de boef is en worden er aanwijzingen gegeven. ,,Meedoen zonder een smartphone is onmogelijk," meldt de politie.Voor meer informatie zie Facebook.