Afdrukken

Rabobank Randmeren doet flinke duit in het zakje

ERMELO - Wethouder Laurens Klappe van de gemeente Ermelo en Aukje Sintemaartensdijk, bestuurslid van de stichting Jeugdcultuurfonds Gelderland bezegelden vandaag een samenwerkingsovereenkomst om jongeren de kans te geven actief mee te doen met kunst en cultuur. Directeur Marcel Korving van Rabobank Randmeren schonk daar een cheque van € 2.500,00 aan het Jeugdcultuurfonds omdat de bank het belangrijk vindt dat kunst en cultuur voor alle kinderen bereikbaar moet zijn. 

Met de overhandiging is het Jeugdcultuurfonds Ermelo officieel van start gegaan. ,,Cultuur is goed om te doen, voor iedereen en voor kinderen in het bijzonder," zo stelt de wethouder. ,,Het ontwikkelen van je creativiteit, het ontdekken van je binnenwereld en passie, kortom: het laten zien wie je bent en wat er in je leeft, is goed voor het zelfvertrouwen en concentratievermogen en vergroot de kansen later goed mee te kunnen doen in de samenleving. Het Jeugdcultuurfonds wil financiële drempels weghalen om kinderen in achterstandsposities de kans te geven om mee te doen door middel van actieve cultuurbeoefening."

Draagkracht

In Ermelo zijn ongeveer 800 huishoudens die rondkomen van een laag inkomen. ,,Het moet geen verschil maken of de ouders van een kind over financiele middelen beschikt als het kunst- of cultuurlessen wil volgen," aldus Klappe.  Wie daarbij een financiële drempel ervaart, kan nu toch gewoon meedoen omdat de bijdrage voor contributie en bijvoorbeeld balletkleding of huur van een instrument vanuit het fonds kan worden betaald. Ouders, kinderen en cultuuraanbieders kunnen zelf geen aanvraag indienen. Dit kan alleen gedaan worden door professionals uit het onderwijs, hulpverlening en de gezondheidszorg; zij zijn de zogenaamde intermediairs van het Jeugdcultuurfonds. In Ermelo is sinds begin 2014 het Jeugdsportfonds al succesvol actief, dat werkt volgens dezelfde methode. De intermediairs van het Jeugdsportfonds kunnen ook aanvragen doen voor het Jeugdcultuurfonds.

Rabobank en gemeente dragen financieel bij

De Rabobank Foundation ondersteunt de missie en draagt voor de start van het Jeugdcultuurfonds in Ermelo € 2.500 bij. Zo geeft de Rabobank gestalte aan haar eigen opdracht: kansarme mensen in groepsverband toegang bieden tot kansrijke netwerken. De gemeente Ermelo stelt vier jaar lang een bedrag van € 3.000 beschikbaar voor het Jeugdcultuurfonds. Dat is bovenop de € 7.500 die de komende twee jaar naar het Jeugdsportfonds gaat. Wie meer wil weten over het Jeugdcultuurfonds Gelderland, kan contact opnemen met Jurjen Engelsman van Jeugdcultuurfonds Gelderland via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Kijk voor meer algemene informatie op www.jeugdcultuurfonds.nl

Voor meer informatie over de oprichting van het Jeugdcultuurfonds in de gemeente Ermelo, kan men contact opnemen met Monique Tuns. Zij is het lokale aanspreekpunt van Welzijn Ermelo. Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of telefonisch 06 46 89 30 21