Afdrukken

Blinden kunnen binnenkort ook het museum 'beleven'

ERMELO - Maandagmiddag werden, tijdens een feestelijke bijeenkomst bij de Christelijke Bibliotheek voor Blinden en Slechtzienden vier nieuwe opnamestudio’s officieel in gebruik genomen. Ook werden de resultaten van een match, gemaakt tijdens de eerste Ermelose Beursvloer, gepresenteerd.

Het was een driehoeksmatch tussen nieuwswebsite Ermelo van Nu, museum Het Pakhuis en de CBB. Organisatoren van de Beursvloer waren gisteren ook aanwezig en reageerden enthousiast op het resultaat. ,,Een inspiratie voor de volgende Beursvloer," zei directeur Gerard Cornet van de CBB. De Beursvloer is een concept, waarbij bedrijven en maatschappelijke organisaties elkaar ontmoeten en met gesloten beurs onderhandelen over vraag en aanbod. ,,Tijdens de Beursvloer vorig jaar is er een bijzondere match gemaakt tussen drie partijen. Daardoor konden wij als museum iets ontwikkelen wat anders niet mogelijk was vanwege het ontbreken van budget," vertelde museumdirecteur Aimée Streefland. ,,Maar het is wel iets wat we heel belangrijk vinden." Tegelijkertijd toonde ze de teksten in braille, teksten dien in het museum op de panelen staan, maar die tot nu toe voor blinden en slechtzienden niet te lezen waren. ,,We gaan deze teksten in braille aanbrengen in het museum, samen met nog een aantal voelobjecten. We hopen dat hierdoor ook mensen met een visuele beperking het museum kunnen beleven."

Promotiefilmpje

Ermelo van NU heeft, in ruil voor de brailleteksten, een wervend promotiefilmpje gemaakt voor nieuwe inlezers voor de CBB. Een mooi voorbeeld hoe lokale organisaties elkaar kunnen steunen om anderen weer te helpen. Alle partijen zijn blij met de driehoeksmatch die tot dit resultaat hebben geleid. ,,Wij zijn ook zeker bij de volgende Beursvloer weer van de partij," meldde Cornet en hij kreeg bijval van de andere matchmakers. Wethouder Laurens Klappe sprak na het inspreken van een persbericht, nog de wens uit dat de nieuwe opnamestudio’s van de CBB vele boeken in gesproken vorm mogen opleveren voor mensen met een leesbeperking. Overigens verzorgt de CBB, naast luisterboeken ook een grote collectie christelijke lectuur in braille, in grootletter en digitaal.