Ermelo terug naar politiek mannenbolwerk
Te weinig vrouwen in de raad
ERMELO – Na een spannende verkiezingsavond is duidelijk geworden dat de kiezers van Ermelo weer hebben gekozen voor degelijkheid. CDA werd in Ermelo, door mij steeds voorspeld tegen de landelijke trends in, de grote winnaar.
Ik vind dat logisch. Wanneer je ziet dat een instabiele regering in Den Haag de mensen niet brengt van wat zij ervan hadden gehoopt, gaan de meeste mensen weer in het midden kiezen. Dan kun je kiezen tussen lokale partijen of de oude gevestigde partijen, die hier al 50 jaar hebben laten zien dat zij wel kunnen besturen en betrouwbaar zijn, ook al ben je het er niet altijd mee eens.
Dat laatste is in Ermelo dus gebeurd. Dat BurgerBelangen Ermelo en VVD teleurgesteld zijn is begrijpelijk. Toch hadden zij het ook wel kunnen weten. Er wonen relatief erg veel ouderen in Ermelo die niet zitten te wachten op hemelbestormende vernieuwingen. Vergrijzing is gewoon een feit en daar kun je ook een uniek selling point van maken, zoals SGP zo graag wil. Bovendien is de babyboom een voorbijgaand verschijnsel. Over vijfentwintig jaar is die generatie verdwenen en krijgen we een totaal andere bevolkingssamenstelling. De politiek moet daar ook goed op inspelen.
En de jongeren zitten als ik het goed begrijp ook goed met de confessionelen. Kijk maar naar de lijst van CDA waar veel jongeren op staan die mogelijk ook nog eens veel voorkeursstemmen zullen halen. De jeugd van Ermelo kiest blijkbaar ook voor stabiel. Ik ben zeer benieuwd of CDA de komende jaren hun belofte aan de jeugd kan waarmaken. Betaalbare woningen zijn immers essentieel. Het ombouwen van recreatieparken tot jongerenhuisvesting klinkt zo gek nog niet al zitten daar ook genoeg haken en ogen aan.
Ik heb persoonlijk veel vertrouwen in de toekomst van Ermelo. Wel zet ik een grote kanttekening bij de uitslag: de vrouwen ontbreken bijna geheel in het Ermelose politieke landschap. Met het verlies van een bestuurlijk goede VVD-wethouder, verandert het college naar alle waarschijnlijkheid ook weer in een mannenbolwerk. Hoe goed CDA het ook gedaan heeft in de verkiezingscampagne, de partij heeft mijns inziens een grote steek laten vallen door zo weinig vrouwen op de kieslijst te zetten, die nota bene uit 50 kandidaten bestond. Waren er nu werkelijk niet meer vrouwen te vinden? Ook bij andere partijen ontbrak het vrouwelijk geslacht. Alleen VVD had drie stoere vrouwen bij de eerste vijf op de lijst. En Progressief Ermelo had er gelukkig ook twee bij de eerste vijf. Als zelfs SGP in Vlissingen in staat is een vrouw in de raad te krijgen, dan moet het de overige partijen in Ermelo toch ook lukken om meer vrouwen te verleiden politiek actief te worden? Dan pas kan CDA met recht zeggen geen regentenpartij meer te zijn. Het zou ook een veel betere afspiegeling geven van de maatschappij waarin de helft toch uit vrouwen bestaat. Is er wel genoeg op ingezet of is het nog echt Ermelo's om te denken dat dat aspect niet belangrijk is? Heren politici zorg dat de komende vier jaar een speerpunt wordt toegevoegd aan het programma en maak de weg vrij voor vrouwen in de politiek. Pas dan kan ik voor 100% tevreden zijn met de verkiezingsuitslag.
Jeanne Dijkstra
- Details
- Geschreven door Jeanne Dijkstra
- Categorie: Column
- Gepubliceerd: 20 maart 2014