Van Norel Bouwgroep, begrip in de regio en daarbuiten
Wapenfeiten in Ermelo en Harderwijk
REGIO/EPE – Van Norel Bouwgroep opereert vanuit Epe waar Hans van Norel sr. 65 jaar geleden zijn timmerbedrijf begon. Zijn zoon Jan van Norel zag kansen in de markt en bouwde het bedrijf uit tot een respectabele bouwonderneming. Hans van Norel, de derde generatie Van Norel, zwaait sinds 2000 de scepter over het familiebedrijf dat een begrip is in de hele regio en ver daarbuiten.
Met uitzondering van wegen- en bruggenbouw realiseert het bedrijf een breed scala aan bouwprojecten. Een aantal wapenfeiten in de regio : Museum Het Pakhuis in Ermelo, diverse panden op Meerkanten en 's Heeren Loo, het gemeentehuis van Ermelo, appartementencomplex Parc Viventra, het Combigebouw van Bartiméus Sonneheerdt, de kazerne in Ermelo en in Harderwijk het politiebureau, de Muziekschool, werkzaamheden in het Dolfinarium en binnenkort wordt gestart met de uitbreiding van christelijke basisschool het Kompas in Harderwijk. ,,We zijn actief in de regio maar ook landelijk timmeren we flink aan de weg'', aldus algemeen directeur Hans van Norel.
Markt
Frouke Zieleman, manager projectverwerving & marketing: ,,Het leeuwendeel van onze activiteiten bestaat uit grotere projecten, zoals kantoren en bedrijven, scholen, zorginstellingen en horeca en recreatie, zowel in de sector van (semi)overheid als particulier. Onlangs hebben we de Elleboogkerk in Amersfoort verbouwd waarin het Armandomuseum was gevestigd. Nadat de kerk in 2007 door brand werd verwoest, besloot de gemeente dat de ruïne gerestaureerd moest worden. Dat project is nu klaar.'' Andere projecten zijn kantoorgebouwen van de overheid in Havelte, het politiebureau in Doetinchem en tal van zorgcomplexen en brede scholen in het land. Ook de renovatie van schouwburg De Lawei en de nieuwbouw van de Meldij in Drachten behoort tot de opdrachten. Twee van door Van Norel Bouwgroep gerealiseerde gebouwen zijn genomineerd voor de titel 'Beste gebouw van het jaar 2014': Huize het Oosten in Bilthoven, een woonzorgcompex waar oudere Vrijmetselaren kunnen wonen en werken en AOC Oost in Twello, groenschool voor VMBO en MBO, strijden om deze eer. Ook kleinschalige projecten worden door het bouwbedrijf uit Epe gerealiseerd. De nieuwbouw, verbouw en renovatie van particuliere woningen, maar ook onderhoudswerkzaamheden behoren tot het takenpakket.
Crisis
Bij Van Norel Bouwgroep is de crisis niet ongemerkt voorbij gegaan. Voor behoud van optimale werkgelegenheid hebben ook wij onze organisatie moeten herinrichten. En ook al zijn de vooruitzichten wat gunstiger, de branche is er nog niet. De bouw komt van heel diep en het leed is nog niet geleden.'' Toch is het familiebedrijf financieel gezond. Lopende projecten in de regio zijn naast het Kompas in Harderwijk onder andere de uitbreiding van een basisschool in Apeldoorn, de heontwikkeling van het voormalig stadskantoor tot appartementen in de binnenstad van Zwolle en de uitbreiding bij Lemoine in Vaassen, . ,,De gunfactor is nu minder dan voorheen en veel projecten worden aanbesteed. Het gebeurt dan ook wel dat bouwprojecten in Epe aan onze neus voorbijgaan, maar aan de andere kant krijgen wij weer projecten in bij voorbeeld Ermelo in opdracht'', aldus Van Norel.
Duurzaamheid
Kansen ziet het bedrijf in duurzaamheid. Zieleman: ,, Grote bedrijven eisen steeds vaker energiezuinige en duurzame gebouwen. Dat is anders dan tien jaar terug. Opdrachtgevers verwachten kennis en advies bij het realiseren van hun energiezuinige gebouwen. Met onze ervaring in duurzame innovatieve toepassingen zijn wij een kundige bouwpartner.
Imago
Het imago van de bouw kan beter volgens Van Norel en Zieleman. Bouwwerkzaamheden kunnen soms herrie en overlast met zich mee meebrengen. ,,Dit valt niet altijd te vermijden, maar je kunt er als bouwbedrijf wel bewust mee omgaan. Om die reden hebben wij ons aangesloten bij Bewuste Bouwers, een organisatie die zich ten doel stelt bouwbedrijven bewust te laten zijn van hun omgeving. Zo informeren we de omgeving over de werktijden, zorgen we voor een veilige verkeerssituatie bij zwaar transport, beperken we overlast van radio's en letten we er op dat er geen bouwlampen in de woonkamers schijnen. Ook zoeken we contact met omliggende scholen, zodat kinderen veilig naar school kunnen gaan.
Gecertificeerd
Van Norel Bouwgroep heeft vanzelfsprekend meerder kwaliteitscertificaten. Zo is het bedrijf in het bezit van het VCA** veiligheidskeurmerk, het FSC®-CoC certificaat voor het verwerken van duurzaam geproduceerd hout, is het ISO gecertificeerd op het gebied van kwaliteit en bezit het bedrijf het GIW en Bouwgarant garantiecertificaat. Daarnaast is het bouwbedrijf een door Fundeon erkend leerbedrijf. ,,We hebben altijd leerlingen meewerken op de bouwplaats die de opleiding volgen voor timmerman en metselaar. Ook begeleiden wij stagairs op kantoor, zowel jongens als meisjes, die bouwkunde studeren op Deltion(MBO) en Windesheim(HBO) in Zwolle.'' Een andere markt waarin Van Norel Bouwgroep actief is, is de restauratie van monumentale panden zoals onder meer het Kantongerecht in Apeldoorn, Flehite museum in Amersfoort en zoals eerder vermeld de Elleboogkerk, ook in Amersfoort. ,,Een speciale tak van sport, waar wij binnen onze onderneming veel aandacht aan besteden".
Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen heeft Van Norel Bouwgroep hoog in het vaandel staan. Het bedrijf sponsort zeer veel locale en regionale sportverenigingen. ,,Maar ook bijvoorbeeld Stichting Leergeld Epe, de Voedselbank, Alpe d'Huzes, Tour de ALS, kerkelijke gemeenten en de schouwburg in Harderwijk.''
- Details
- Geschreven door Jeanne Dijkstra
- Categorie: ondernemend
- Gepubliceerd: 01 mei 2014