Afdrukken

Thrillerauteurs signeren bij Bruna

ERMELO - In het kader van 'de Maand van het Spannende Boek' houden bestsellerauteurs Loes den Hollander en Linda Jansma een tour langs de boekhandels, waarbij ze o.a. vertellen over hun nieuwste boeken. Op 13 juni zijn ze bij Bruna Ermelo. Van 13.00 tot 15.00 uur signeren ze, maar nog spannender, ze interviewen elkaar. Ook bezoekers mogen hun vragen stellen. ,,Ze willen heel graag interactie,” vertelt Gretha Verbaas van de Bruna. Ze vindt het heel bijzonder dat twee goede trillerschrijfsters naar Ermelo komen.

‎,,Dat hebben we te danken aan onze medewerker Anne-Jan,” zegt Verbaas. Anne-Jan de Jong schrijft recensies voor een thrillergroep op faceboek. Die plaatst hij dan vervolgens door op sites als bol, hebban, dizzie, bruna en goodreads. Hij wist te regelen dat de dames ook de Ermelose Bruna aandoen.

Duo-interview

,,We hebben met elkaar afgesproken dat we een vragenlijst maken die we elkaar niet laten lezen,” zegt Loes den Hollander. ,,Dat maakt het voor ons ook spannend. Mijn lijst is klaar. Maar ik zeg dus niets.” Den Hollander schrijft al vanaf het moment dat ze kon lezen. Ze begon met poëzie, later columns, daarna verhalen en ten slotte haar eerste boek. In 2001 won ze een verhalenwedstrijd en ontdekte ze pas echt wat ze in huis had. Linda Jansma schrijft ook al vanaf haar kinderjaren, eerst voornamelijk voor zichzelf, later ook voor vrienden en in de schoolkrant. Op haar twaalfde stuurde ze haar eerste manuscript, een jeugdboek, naar een uitgeverij. Het werd niet uitgegeven, maar de positieve reacties over haar fantasie en beeldende schrijfstijl zijn sindsdien haar drijfveren geweest om verder te schrijven. In 2009 veroverde ze een vijfde plaats bij de schrijfwedstrijd Beste Manuscript, waarna het niet lang duurde voordat ze in 2010 met haar eerste thriller Caleidoscoop debuteerde bij uitgeverij De Crime Compagnie (voorheen Verbum Crime). Met dit boek won ze de Schaduwprijs 2011.

Tijdens Juni - Maand van het Spannende Boek krijgen klanten het geschenkboek cadeau bij besteding van ten minste € 12,50 aan Nederlandstalige boeken. Marion Pauw schreef het boek 'Grijs gebied'.