Afdrukken

Marijn de Haan speelt kerstmuziek

ERMELO – De supermarkten beleven de drukste dagen van het jaar. Met de feestdagen voor de deur neemt iedereen veel extra boodschappen. De Boni supermarkt heeft haar winkel versierd in kerstsfeer, maar vult dit nu aan met een heus optreden van de kerstman.

Marijn de Haan die in het dagelijks leven de vakken bij Boni vult, gaat speciaal voor de kerst achter zijn piano aan de slag. De 19-jarige, die al van kinds af aan piano speelt, treedt ook op in zalen in de omgeving. Dinsdag 24 december zal hij voor een extra sfeer in de Boni zorgen. Verkleed als Kerstman zal hij bekende kerstnummers spelen.
Hoe hij op het idee gekomen is om in de Boni piano te spelen? ,,Het begon eigenlijk als een grapje," vertelt De Haan. ,,Onze leidinggevende, de heer Van Leuven zei een keer, dat ik maar eens piano moest spelen in de supermarkt. De kerst biedt hier een uitstekende mogelijkheid voor, want het is wel sfeervoller voor de klanten." Het idee om als kerstman verkleed te gaan begon ook als een grapje.  ,,Tijdens de pauze zeiden collega's spontaan dat ik als kerstman verkleed moest gaan. Dat vond ik wel een leuk idee. Ik heb speciaal een kerstmannenpak geregeld hiervoor, omdat dat het helemaal afmaakt natuurlijk."

Luxe piano

Kerstmuziek valt normaal gesproken niet in het genre van De Haan, maar hij oefent nu intensief om deze nummers toch perfect te kunnen laten horen. ,,Normaal gesproken speel ik veel klassieke muziek. Soms wil ik ook nog wel eens liedjes van nu spelen. Voor de kerstliedjes moest ik dus wel even gaan zitten, want ik heb ze nooit gespeeld. Ik oefen daarom ook twee uur per dag," aldus de pianist. Thuis speelt hij op een Roland keyboard, maar omdat er twee toetsen niet helemaal naar behoren functioneren heeft hij speciaal een piano gehuurd. ,,Ik heb een Yamaha YUS gehuurd. Dat is één van de beste piano's die er gemaakt worden. Zo'n piano kost in de winkel als gauw €10.000,-, dus ik vind het fantastisch dat ik hierop mag spelen." De piano wordt dinsdag tussen 13.00 uur en 14.00 uur geplaatst. De Haan zal tot 17.00 uur spelen.