Ermelose ondernemer maakt einde aan dode hoek
GrootJebbink voorziet chauffeurs van vogelperspectief
ERMELO - GrootJebbink heeft sinds kort een innovatief camerasysteem waarmee de dode hoek definitief tot het verleden behoort. Dit systeem voorziet chauffeurs van een bovenaanzicht van hun voertuig en de nabije omgeving. Alle soorten bakwagens kunnen worden uitgerust met het systeem; van bestelbussen tot vuilniswagens.
Dit innovatieve systeem, dat de naam 'Backeye® 360 Select' heeft gekregen, maakt gebruik van vier camera's die aan alle kanten van de wagen gemonteerd worden. Bijzonder is dat de beelden die deze camera's produceren, worden verwerkt tot één gezamenlijk 360° beeld dat op een monitor in de cabine wordt weergegeven. De chauffeur krijgt een bovenaanzicht van het voertuig te zien met daaromheen een volledig 360° beeld van de omgeving. Hierdoor is er geen sprake meer van een dode hoek en wordt de veiligheid rondom het voertuig aanzienlijk verbeterd.
Trigger-weergave
Naast het bovenaanzicht laat de monitor in de cabine ook een zogenaamde 'trigger-weergave' zien. Dit betekent dat het beeld van één van de vier camera's weergegeven wordt bij een bepaalde handeling. Het beeld van de camera achterop het voertuig wordt bijvoorbeeld weergegeven als de chauffeur achteruit rijdt. Door deze split-screen monitor heeft de chauffeur altijd een zo optimaal mogelijk overzicht in iedere situatie.
GrootJebbink is een innovatieve technische handelsonderneming die al bijna 20 jaar aan de weg timmert op het gebied van mobiele veiligheid voor bedrijfsvoertuigen.
- Details
- Geschreven door Natalie Overkamp
- Categorie: ondernemend
- Gepubliceerd: 17 februari 2014