DVS'33 tweede na zege op AZSV
Aalten bezorgde thuisclub nooit problemen
ERMELO - DVS'33 Ermelo ziet het aantal koplopers wekelijks gehalveerd worden. Na de tweede ronde hadden de Ermeloërs met een punt achterstand nog vier ploegen boven zich. Daaronder AZSV uit Aalten, op de laatste zaterdag van september tegenstander in Ermelo. Na de goede winst in Wierden op titelkandidaat SVZW leidden het Emmeloordse Flevo Boys en VVOG de dans.
Na de vierde ronde streefde de equipe van trainer Jan Veldhuizen de aartsrivaal uit Harderwijk voorbij, was zelfs zeventig minuten lang virtueel koploper, maar moest door de late zege van de polderbewoners op Drachtster Boys de club uit de Noordoostpolder nog voor zich dulden. Dat alles doordat de geelzwarten tegen de club uit de Achterhoek deden, wat zij moesten doen, namelijk winnen. Die overwinning tekende zich al vroeg in de wedstrijd aan en kwam nooit in gevaar.
Jan Veldhuizen kon behalve Ali Akla beschikken over een fitte selectie. Zijn collega van AZSV kon geen beroep doen op een drietal sterkhouders en kon dat gemis ook niet compenseren.
Vroege voorsprong voor DVS
AZSV hoopte door vroeg storend werk de Ermelose ploeg niet in haar spel te laten komen, maar vergeefs. De eerste mogelijkheden dienden zich al aan, voordat Daniël van Warven zijn ploeg in de rebound in de 9e minuut aan een 1-0 voorsprong hielp. De Aaltenaren moesten het vooral hebben van spelhervattingen, maar ook daaruit werden zij niet gevaarlijk. Hoewel de Ermeloërs niet het niveau haalden van een week eerder, leek de wedstrijd na een klein half uur al gespeeld. Maurice de Ruiter joeg de bal in het dak van het doel na de mooiste aanval in de eerste helft. De 2-0 leek ook de ruststand te worden. De extra tijd was al aangebroken, toen Christian van de Kamp, die zich het Ermelose spelletje steeds meer eigen maakt, goed aflegde op Mike Ahrens. Die schoot van buiten 'de zestien' de 3-0 in. Met die stand werd wel gerust, maar de wedstrijd was in feite al gespeeld.
Ruimte voor AZSV bedreigt DVS niet
De ploeg uit Aalten probeerde in de tweede helft wat meer te bepalen, kwam ook een paar keer over de rechtervleugel over, maar bezorgde de thuisclub nooit problemen. Toen DVS na een kwartier weer even aanzette, was het zelfs 4-0 na een fraai genomen vrije trap van Mike Ahrens. Mogelijk sloop er hierdoor wat gemakzucht in de equipe van Jan Veldhuizen, die een aantal luxe-wissels toepaste. Dat bood Wietse Kämink, de beste man aan Aaltense zijde de mogelijkheid om het mooiste doelpunt van de wedstrijd te maken. Hij versloeg Daan Huiskamp met een boogbal van afstand in de rechter kruising. Hij kreeg de handen van het publiek wel op elkaar. Daar bleef het bij, zodat de eindstand 4-1 werd.
DVS virtueel koploper
Na de 1-0 was DVS zo'n zeventig minuten virtueel koploper, maar Flevo Boys slaagde er met een doelpunt in de laatste minuut van de wedstrijd tegen Drachtster Boys (de eerstvolgende tegenstander van de Ermeloërs) de koppositie te behouden. De geelzwarten zijn nu de runner up met een punt achterstand. De ploeg van jan Veldhuizen heeft op die plek gezelschap van ACV, dat in eigen huis VVOG met 3-1 versloeg. De Harderwijkers zakten daardoor naar de zevende plaats. Met die positie zou AZSV nog gelukkig geweest zijn, want de opponent van DVS zakte verder weg naar de tiende plaats.
'In een matige wedstrijd goed gedaan'
Het spel bekoorde hem Jan Veldhuizen niet: ,,Ik was benieuwd, hoe we het na die goede wedstrijd vorige week tegen een wat mindere tegenstander zouden doen. Maar je schiet de wedstrijd vlak voor rust al in het slot en dan wordt het nooit meer een wedstrijd meer. Dan moet je blij zijn, dat je verder geen averij oploopt. Als je een matige wedstrijd met 4-1 wint, heb je het goed gedaan."
- Details
- Geschreven door Joop Tomassen
- Categorie: Sport
- Gepubliceerd: 28 september 2014