Halve Marathon Ermelo: laatste loodjes
HME: nog een week voorbereiden
ERMELO - Stichting De Ultieme Uitdaging organiseert dit jaar voor de vijfde keer een halve marathon, die dit jaar wordt gehouden op 25 april. Vorig jaar is besloten het professioneler aan te pakken. En dat blijkt ook uit de voorbereidingen. Ermelo van Nu doet wekelijks een verslag van de voorbereidingen. Er komen ervaren lopers, beginnelingen, organisatoren, sponsoren en andere betrokkenen aan het woord.
Vanaf 21 januari plaatsten we elke week een artikel over de Halve Marathon Ermelo. Er zijn zo'n 25 sporters aan het woord geweest. Daarmee heeft Ermelo een kijkje gekregen in de sportieve voorbereidingen voor de HME maar ook in de organisatie. Alle deelnemers waren unaniem positief over het doel; De Ultieme Uitdaging. Dat was voor een aantal atleten juist de reden om deel te gaan nemen. Een sporter springt er wat mij betreft bovenuit, dat is Johan Wisgerhof. Deze sporter uit Ede gaat de HME lopen op blote voeten. Zijn artikel is dan ook niet voor niets bijna 1000 keer gelezen. Wisgerhof: ,,De voorbereiding verloopt uitstekend. Ik loop sinds februari minstens 30 km per week zonder een centje pijn.’’ Wisgerhof loopt voor een eigen goed doel. ,,Ik heb nu 392 euro opgehaald van de 500 euro die nodig zijn. Donaties zijn dus nog steeds welkom op 4just1.com/project/796.’’ Wisgerhof heeft dit jaar al 429 kilometers op zijn blote voeten er op zitten. Hij heeft geen andere evenementen gelopen want ,,alles is gericht op deze Halve Marathon. Misschien dat ik in aanloop naar een volgende Halve Marathon wat kortere wedstrijden ga lopen.’’ Maar eerst zien we Wisgerhof volgende week in Ermelo. En, hij is eenvoudig te herkennen! Bijzonder is ook de familie Goossensen. Althans het is bijzonder dat uit deze familie acht personen meelopen. Vader/opa, dochters en schoonzoons en twee kleinkinderen. Uniek.
Ondernemers
Nero de Boer loopt niet alleen mee, hij heeft zelfs een heel team gesponsord. De Boer: ,,De voorbereiding gaat super goed. Ik train 2x in de week met mijn team en we zijn er klaar voor. Ik heb in totaal 33 mensen voor verschillende afstanden. Ik loop zelf helaas de 10 km omdat ik een knieblessure heb.’’ Dus Ermelo let op: team Nero Barbershop komt eraan.
Jeannette Onderweegs, de hoofdsponsor, heeft zelf wat onregelmatig getraind. Haar collega Ivonne Karssen wel. ,, Op 27 januari heb ik de eerste keer met de groep gelopen, dus tot en met vandaag twaalf keer. De groep is gezellig, er wordt goed getraind en we zijn steeds weer trots op onszelf als we de opgegeven tijd/km gelopen hebben.’’ Jeannette Onderweegs wil nog wel aanvullen dat Bert Poelman een goede trainer is en zelfs als je niet altijd meeloopt, weet hij je te motiveren. Ik loop zelf nog wat achter op het schema maar probeer toch de 5 kilometer te lopen.’’ De mannen van de Rabobank hebben het nog niet helemaal. ,,De voorbereidingen zijn niet optimaal, er is al ( let wel ) éénmaal 5 km gelopen. Vanavond staat de volgende ronde op het programma, maar goed wij hebben nog 10 dagen te gaan. Dus ik moet echt even de eind sprint in gaan zetten ! Marcel en ik zijn de zogenaamde 'recreatieve' hardlopers.'' geeft Bram ten Hove aan.
Politiek
Ook de politiek is al druk bezig met de voorbereidingen. Dat was op 18 maart te lezen. Ondertussen zijn ze een maand verder. Folkje Spoelstra: ,,Ik zit op schema en heb de 10 km zelfs een keer gelopen. Ik loop twee keer in de week waarvan 1 keer interval en 1 keer opbouwend. Afgelopen zaterdag heb ik in weer en wind gelopen maar het voelt goed.’’ Wethouder Laurens Klappe is sowieso ‘in shape’. ,,Het gaat aardig volgens schema. Dit weekend heb ik 20 km gelopen langs de Rotte. Ik loop gemiddeld twee keer per week en dan nog een keer aan het roeien. Twee weken geleden heb ik aan de Ambtenaren Veldloop deelgenomen. Dat was twaalf kilometer. Tot op heden lukt het goed om precies mijn streeftijd aan te houden: 10 km per uur = 6 minuten per km. Dit wil ik ook lopen met de Halve en ook weer bij de hele (in oktober in Brussel).’’ Bea van 't Hul geeft aan dat het goed loopt. Ze is sinds januari aan het trainen. ,,Met een groepje hebben we half maart de Rusthoeveloop in Putten gedaan, in totaal 15 km. Vanaf het begin heb ik in het midden gelaten of ik de 10 of de 21 km zou gaan lopen. Afgelopen weekend besloten om volgende week de 10 km te lopen.’’
Ervaring
Bas Jan Stoute heeft afgelopen weekend de marathon van Rotterdam gelopen. Stoute: ,,Ik heb prima gelopen, een Persoonlijk Record van 3.12 uur. Het was mooi weer en veel publiek, een prachtig evenement. En ik ben er goed uitgekomen. Nu deze week herstellen en dan vanaf het weekend toewerken naar de HME.’’ De voorzitter van De Ultieme Uitdaging én beginnende loper Natalie Overkamp komt met een rood hoofd thuis. ,,We hebben het gedaan, het is gelukt. Ik heb over de 5 km 36 minuten gelopen. Ik ben erg tevreden. Een goed gevoel dat ik nu al een keer het hele parcours heb gelopen. Ik merk wel dat het nu buiten warmer is. Dat heeft invloed op het lopen. Moeten we nog even op schakelen. We hebben in de winter getraind, tot in de vrieskou toe, dus we moeten even omschakelen. De groep heeft het vanavond allemaal uitgelopen. Geweldig.’’
- Details
- Geschreven door Gert Hofsink
- Categorie: Sport
- Gepubliceerd: 15 april 2015