Afdrukken

Ondanks goede wedstrijd toch weer verloren

ERMELO - Op een winderig en koud sportpark in Almere gaf Dindoa in 10 minuten tijd een gewonnen wedstrijd uit handen. Halverwege de tweede helft stonden de Ermeloërs nog met 14-17 voor en tien minuten later was het 22-18 voor EKVA. Dindoa verloor deze belangrijke partij met 23-19.

Dindoa begon goed aan de wedstrijd. Jorik Velgersdijk maakte het eerste punt voor Dindoa waarna Ellen Haverkamp, die in de basis stond voor de zieke Dian Schuurkamp, het tweede punt aantekende. De ploeg van Jan van Essen liep in tien minuten tijd uit naar een 1-4 voorsprong. Vanaf dat moment ging het scoren redelijk gelijk op waarbij EKVA iets vaker kon scoren omdat Dindoa verdedigend wat fouten maakte. Na 25 minuten kwam EKVA voor het eerste gelijk, 8-8 en bij 10-10 was het EKVA dat voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong kwam; 11-10 en 12-10. Daarna kon Dindoa niet meer aanhalen ondanks een score van Ellen Haverkamp en Bjarne Sinneker waardoor de ruststand 13-12 was voor EKVA.

Erop en erover

In de tweede helft was het er op en erover voor Dindoa. Na de gelijkmaker op 13-13 door Eline Odding, kwam EKVA nog voor door het benutten van een strafworp; 14-13 en toen was de beurt aan Dindoa. Van 14-13 liepen de Ermeloërs in één ruk uit naar een 14-17 voorsprong. Met nog twintig minuten te spelen, lukt het Dindoa echter niet deze voorsprong vast te houden. EKVA kwam in de wedstrijd en scoorde in tien minuten tijd het ene punt na het andere. Na 16-17 kon Eline Odding voor Dindoa nog een keer van afstand aanleggen voor de 16-18, maar daarna liep de ploeg uit Almere uit naar 22-18. Coach Jan van Essen bracht nog wel Doortje van de Belt en Sam van der Beek in, maar de wedstrijd was al beslist en EKVA speelde de wedstrijd geroutineerd uit. Sam van der Beek maakte nog wel het 19e punt voor Dindoa, maar het was EVA dat in de laatste minuut met slim spel onder de korf de einstand bepaalde op 23-19.