Afdrukken

Speeltuintje bij schaapskooi vernieuwd

ERMELO - Het speeltuintje bij de schaapskooi en het bezoekerscentrum Ermelo wordt opgeknapt en uitgebreid met een aantal speeltoestellen. Op woensdagmiddag 21 mei is de feestelijke opening en alle kinderen tot en met 8 jaar zijn van harte uitgenodigd om de toestellen te komen uitproberen.

De Stichting Schapedrift vond het hoog tijd om het speeltuintje te vernieuwen. Er wordt veel gebruik van gemaakt door jonge kinderen; het is een veilige, beschutte plek met zitbankjes er omheen. Eén van de toestellen was verouderd en is verwijderd. Naast de huidige schommel en het klimtoestel, komen er nog een wipwap, evenwichtsbalk, een vogelnestschommel en een zogenaamd keverbruggetje met glijbaan bij. De vogelnestschommel is tevens geschikt voor minder valide kinderen. Hierdoor wordt een bezoek aan de schaapskooi nog leuker, met name voor (ouders met) jonge kinderen.
De realisatie van deze uitbreiding is mede mogelijk gemaakt dankzij sponsorbijdragen van de Ladies Circle Noordwest Veluwe en de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK). De Ladies Circle hebben tijdens een feest- en filmavond geld ingezameld voor de schaapskooi Ermelo en voor een landelijk goed doel, de Stichting ALS. De vogelnestschommel is voor de helft gefinancierd door de NSGK. De feestelijke opening is om 14 uur. Daarna kan er naar hartenlust gespeeld worden. Met huifkar De Lindeboom kunnen er die middag ritjes over de heide gemaakt worden en muzikant John Vis zingt en speelt een kinderrepertoire. De Schaapskooi is te bereiken via de Drieërweg.