Feestje met vuurwerk voor Samuël
Verjaardag gevierd met lunch In de Volksmond
ERMELO - Elke dinsdagmorgen zitten de journalisten van Ermelovannu.nl In de Volksmond in de Stationsstraat, om er te praten over Ermelo. Vandaag, 26 november werd hier de 11-jarige Samuël getrakteerd door zijn (pleeg)ouders Marga en Hans, op een heerlijke verjaardagslunch, compleet met vuurwerk toe.
Pleegmoeder Marga: ,,Vorig jaar werd hij op zijn verjaardag ook al verrast, maar dan door de politie. Samuël is namelijk een echte politiefreak. Hij werd toen opgehaald met een politieauto en mocht de cellen bekijken en het politiebureau.'' Samuël zit te genieten van het brandende spektakel aan tafel. Natuurlijk hoef je niet te vragen wat hij later wil worden. ,,Boevenvanger natuurlijk, compleet met achtervolgingen'', zegt hij met een smile van oor tot oor. ,,Dan hebben we éen boef minder op straat'', zegt zijn moeder lachend.
Samuël is een van de zeven pleegkinderen die het Ermelose echtpaar nu nog in huis heeft. In totaal hebben ze gedurende 29 jaar gezorgd voor 60 pleegkinderen,die zij liefdevol opnamen in hun gezin. ,,Een van onze pleegzoons gaat volgend jaar naar het Wereldkampioenschap rolstoelbasketbal in Zuid-Korea', zegt Marga trots. ,,Hij traint bij VEDO en zit daarnaast in het nationaal team.''
Hun pleegdochter Ramantou die In de Volksmond werkzaam is, komt er even bijstaan. Liefdevol wijst ze op haar pleegvader. ,,Eigenlijk heet hij Johannes hoor'', zegt ze.
Samuël moet intussen wel dooreten. Hij moet immers vanmiddag weer naar school. ,,De Julianaschool'', zegt hij. Zijn verjaardag kan niet meer stuk. ,,En ja, in de krant wil hij ook wel.''
- Details
- Geschreven door Jeanne Dijkstra
- Categorie: Vrijetijd
- Gepubliceerd: 26 november 2013