Afdrukken

Pakjeshuis breekt record bezoekersaantallen

ERMELO - Brandweersirenes en verfcanonnen; dat waren de ingredienten vanmiddag voor een feestelijk, kleurrijk slot van Het Pakjeshuis in Ermelo.

Bijna 3200 bezoekers trok het Sinterklaasfestijn de afgelopen weken. Een nieuw record qua bezoekersaantallen. Stapels pannenkoeken gingen er doorheen. En iedere dag stonden de Pieten weer klaar om samen met Sinterklaas er voor de kinderen een happening van te maken. De Vrijwillige Brandweer van Ermelo rukte vanmiddag uit toen twee Pieten op het dak van Het Pakjeshuis vast zaten. Met hulp van de kinderen op het plein werd de grote ladder uitgeschoven en konden de brandweerliedende Pieten van het dak halen.

Colourrun

Ondertussen was alles in gereedheid gebracht voor de Pieten Colourrun. Het startsein, gegeven door Sinterklaas, was gelijk het sein voor de Pieten achter het verfcanon om alle regenboogkleuren de lucht in te schieten. Spannend was het voor de kinderen om door de kleurenwolk het parcours te volgen. Grappig was het toen met name de pieten een rode, maar ook blauwe kleur hadden gekregen.

Blije gezichtjes

De komende dagen zijn Sinterklaas en de Pieten zo druk met het bezoeken van scholen en verenigingen dat er in hun agenda geen tijd meer is voor Het Pakjeshuis. ,,het was weer fantastisch om al die blije gezichtjes te zien in het Pakjeshuis," vertelt directeur Aim'ee Streefland. ,,En ik kan wel verklappen dat Sinterklaas gevraagd heeft of hij ook in 2016 mag komen logeren." Streefland heeft dat met 'ja' beantwoord. Ook heeft ze gevraagd of de Bouwpiet er dan ook weer bij kan zijn. ,,We hebben gemerkt dat deze piet wel heel populair is bij de kinderen. Maar wat ons betreft zijn alle Pieten heel erg welkom hoor," lacht ze.
Streefland heeft geen tijd om uit te rusten. ,,zodra de Sint weer naar Spanje is wordt het weer museum. We krijgen vanaf de Kerstvakantie een ontzettend leuke tentoonstelling over insecten. Als rode draad hebben we originele filmmaterialen van de film Erik, of het klein insectenboek in bruikleen. Maar daarover binnenkort meer!"