Afdrukken

Nieuwe dirigent met veel orgelervaring

ERMELO - Maandagavond 14 maart is tijdens de algemene jaarvergadering van het Ermelo’s MannenKoor Ab Weegenaar als nieuwe dirigent van het koor benoemd. Hij wordt hiermee de opvolger van Wiebren Buma.

In goed overleg met Buma zal Ab Weegenaar vanaf 18 april de baton overnemen. De nieuwe dirigent verheugt zich enorm om te starten bij het EMK. Maandag 11 april zal BUma voor de laatste keer met het EMK oefenen. Hij is daarvan dan ruim 13 jaar dirigent geweest. Op een later tijdstip zal van hem nog afscheid worden genomen. De benoeming van Ab Weegenaar is vooraf gegaan door een zeer zorgvuldige sollicitatieprocedure, waarbij een sollicitatiecommissie uit de leden werd samengesteld. Het bestuur is daarbij gekomen tot het unanieme besluit om Ab Weegenaar te benoemen tot dirigent van het EMK.

Veelzijdig

Ab Weegenaar (Groningen 1953) studeerde aan het Stedelijk Conservatorium Groningen Fagot en orgel. Hij was ruim 15 jaar fagottist bij diverse landelijke orkesten, waaronder het Noordelijk Filharmonisch Orkest, Residentie Orkest en Gelders Orkest. Daarna legde hij zich toe op orgel en dirigeren waarbij hij ook weer aan het Groningse Conservatrorium bij Wim van Beek de orgelstudie deed. Bij Kees van Eersel volgde hij de lessen kerkelijk orgelspel. In Utrecht behaalde Weegenaar zijn eerstegraadsbevoegdheid kerkmusicus. Hij rondde in 2003 de studie koordirectie af aan de Hogeschool IDE in Gorinchem. Hij volgde de opleiding koordirectie en diverse zangopleidingen. Als (hoofd) organist is Ab thans verbonden aan de Bovenkerk te Kampen waar hij Willem Hendrik Zwart opvolgde. Daarnaast is hij als dirigent verbonden aan Immanuel te Kampen, het Oratoriumkoor Veluwezoom, het Bach Koor en het orkest van de Burgwalkerk te Kampen. Als organist maakte Weegenaar diverse cd’s. Op twee cd’s is hij als fagottist te beluisteren, waarbij Klaas Jan Mulder hem op de piano begeleidt.