Ricciotti Ensemble op Veldwijk
Jarige Cliëntenraad GGzCentraal viert jubileum met muziek
ERMELO - De cliëntenraad van Veldwijk bestaat 40 jaar en dat wordt deze zomer gevierd met onder andere een optreden op woensdag 3 augustus van het Ricciotti Ensemble op Landgoed Veldwijk.
In 1976 werd de cliëntenraad van Veldwijk opgericht om patiënten en cliënten een stem te geven bij de vorming van beleid en het nemen van besluiten over behandeling en zorg. Pas in 1996 werd - door de Wet Medezeggenschap Cliënten in de Zorg (WMCZ) - de installering van een cliëntenraad wettelijk verplicht. Veldwijk was hierin haar tijd dus ver vooruit. Deze zomer wordt het 40-jarig bestaan van de raad gevierd. Op woensdag 3 augustus van 13.30 -15.00 uur treedt het Ricciotti-ensemble op Veldwijk. Het concert vindt plaats in en rond Beukenrode, het is voor iedereen gratis toegankelijjk: cliënten, medewerkers, inwoners van Ermelo en vakantiegasten. Het is zeker ook leuk voor kinderen. In de pauze trakteert de raad op een drankje.
Veldwijk
Veldwijk is geen onbekend terrein voor dit orkest. Verschillende malen hebben de jonge musici de afgelopen 25 jaar voor de cliënten van Veldwijk opgetreden. De eerste keer was in 1991 en er volgden de jaren daarna nog meerdere optredens. De laatste keer was het orkest in 2012 op het landgoed. Hoogtepunt tijdens deze concerten is altijd het moment dat een van de cliënten het orkest mag dirigeren. Niet alleen cliënten en personeel genieten van de muziek, maar ook mensen uit het dorp en zelfs campinggasten weten dan de weg naar Veldwijk te vinden om van de muziek van dit enthousiaste ensemble te genieten.
Ricciotti-ensemble
Het Ricciotti is een straatsymfonieorkest dat bestaat uit 42 jonge, geestdriftige musici. Het brengt live symfonische muziek op plekken waar die normaliter niet klinkt. De mobiliteit van het orkest is uniek: het Ricciotti heeft geen podium nodig en kan zich opstellen in minder dan twee minuten. Het speelt op straat, in het asielzoekerscentrum, het weeshuis en de gevangenis, maar ook in Kalenberg en Paradiso. De leden van het Ricciotti zijn afkomstig uit heel Nederland en soms van daarbuiten. Het grootste deel van de musici studeert aan het conservatorium. Drie keer per jaar gaat het Ricciotti op tournee in Nederland en één keer per jaar naar het buitenland. Dit jaar toert het Ricciotti ensemble van 27 juli tot 6 augustus kris-kras door Nederland met de Abraço Brasil tournee, een zomers Braziliaans-Kaapverdiaans programma. Het Ricciotti wordt deze tournee aangevuld met wel twee heel bijzondere leden. In het kader van de volgende tournee naar Brazilië in oktober heeft het Ricciotti twee jonge musici uit São Paulo en Rio de Janeiro uitgenodigd om mee te spelen in Nederland. Daarnaast wordt het orkest vergezeld door de prachtige zangeres Melissa Fortes.
- Details
- Geschreven door Gert Hofsink
- Categorie: Vrijetijd
- Gepubliceerd: 14 juli 2016