Dorpspromotie in nieuw televisieprogramma

ERMELO – Volgende maand komt RTL4 met een nieuw televisieprogramma 'Nederland Heeft Het'. In de eerste uitzending staat Ermelo centraal. De opnames worden gemaakt op vrijdagmiddag 9 januari.

Ronnie Regeling, vestigingsmanager van de VVV Ermelo is blij met deze kans om Ermelo te promoten. ,,We hebben in het kader van 'Ermelo promotie' en de nieuwe rol van de VVV besloten hieraan mee te doen." Er zal op verschillende locaties gefilmd worden om zo het dorp in beeld te brengen. Daarnaast komen er ook een aantal ondernemers uit Ermelo en de regio in de uitzending.

Toekomstvisie

Begin dit jaar heeft de vereniging Toeristisch Evenementen Buro (TEB) haar toekomstvisie voor de positie van de VVV gepresenteerd. Onder de titel 'De VVV als verbindende factor' wil het bestuur van de vereniging de organisatie herpositioneren. Voor het college van B&W is dit een gewenste ontwikkeling. ,,De VVV moet zich verder ontwikkelen als het platform voor promotie en toeristische informatie," zei burgemeester André Baars maandag terwijl hij kenbaar maakte dat er voor 2015 een subsidie verstrekt zal worden van bijna € 60.000,-. Het college heeft hier meetbare afspraken bij gemaakt. ,,Wij willen als gemeente meer inzicht krijgen en meer sturend zijn," aldus Baars.
Het is een weg die de VVV Ermelo al een paar jaar geleden is ingeslagen. ,,We verzorgen sinds 2013 promotietassen voor alle vakantiegasten," zegt Regeling. ,,En Ermelo Horse Live is hier ook een voorbeeld van." De activiteiten van de VVV dragen bij aan de versterking van recreatie en toerisme in Ermelo. Promotie, marketing en gastheerschap zijn belangrijke elementen voor de versterking van de recreatiesector.

Dirk Taat

Vorige maand won Ermelo ook de hoofdprijs van het Samen Sterkerfonds, een initiatief van de Rabobank. Het is een prijs van € 22.500,- waarmee organisaties gezamenlijk Ermelo zullen promoten. ,,De plannen die we met Ermelo Buitenleven hebben, passen perfect bij de nieuwe weg," onderstreept Regeling die enthousiast is over de nieuwe ontwikkelingen. Het RTL4 programma Nederland Heeft Het wordt gepresenteerd door Dirk Taat. Het wordt uitgezonden op zondag 25 januari om 16.00 uur en herhaald op zaterdag 31 januari. De opnames op vrijdag 9 januari zullen zowel in het centrum als in het buitengebied worden gemaakt. De producent is nog op zoek naar figuranten zodat het bijvoorbeeld in het centrum gezellig druk is.