Veel belangstelling voor Dodenherdenking
Herdenking bij Oorlogsmonument
ERMELO – ,,Niet alleen de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog, maar ook van de oorlogen daarna zullen wij vandaag herdenken," sprak burgemeester André Baars tijdens de plechtigheid bij het Oorlogsmonument tegenover de Nieuwe Kerk. ,,We moeten er met zijn allen voor zorgen dat die dingen niet meer gebeuren. We moeten op elkaar letten en om elkaar denken. We moeten elkaar zien."
Wederkerigheid was dit jaar het thema van Dodenherdenking. ,,Voor wie de gevolgen van de oorlog heeft meegemaakt is de dodenherdenking een vanzelfsprekendheid," aldus Baars. ,,De slachtoffers herdenken heeft echter in al die jaren niet aan kracht ingeboet." De herdenking bij de Nieuwe Kerk werd, net als voorgaande jaren, druk bezocht. De stille tocht begon bij het gemeentehuis van waar men te voet richting het Oorlogsmonument ging. De jaarlijkse plechtigheid wordt georganiseerd door de Oranjevereniging Ermelo. De Prins Willem Alexanderschool, die het monument heeft geadopteerd was ook sterk vertegenwoordigd. Twee leerlingen van deze school hebben ook een krans gelegd in navolging van burgemeester Baars en wethouder Van den Bosch, vertegenwoordigers van Amnesty International, de Oranjevereniging Ermelo, het 400 geneeskundig bataljon, het 45 painfbat RIOG, veteranen van Bond van Oudstrijders en de Bond van Wapenbroeders. Vervolgens mochten de schoolkinderen bloemen leggen waarna het de beurt aan alle andere belangstellenden was.
Natuurlijk werd er traditiegetrouw de Last Post geblazen waarna er gezamenlijk twee coupletten van het Wilhelmus werd gezongen. Ook werd er een gedicht voorgedragen door Marjet van der Meijden. Deze basisschoolleerlinge had zelf een gedicht geschreven over de ellende van oorlog. Met de woorden van dit gedicht en de toespraak van Baars in het achterhoofd vertrokken de mensen, na het defilé weer huiswaarts.
- Details
- Geschreven door Laura Vliek
- Categorie: Actueel
- Gepubliceerd: 04 mei 2014