Beleving om economie te stimuleren

ERMELO/ REGIO – Vanmiddag gaven koning Willem-Alexander en koningin Maxima in Ulft het startsein van het toeristische project 'Beleef de Spannende Geschiedenis van Gelderland' waarbij ook de historie van Ermelo en de Veluwe wordt uitgelicht. Dit project is een initiatief van de Gelderse Bureaus voor Toerisme en Gelders Erfgoed.

Verschillende Ermelose instanties, zoals de VVV, Het Pakhuis en Bezoekerscentrum Staverden waren vertegenwoordigd bij deze primeur. Met innovatieve technieken – onder andere via smartphone, websites en arrangementen – brengt men vanaf vandaag de geschiedenis van 200 cultuurhistorische plekken in Gelderland dichterbij het publiek. Onder anderen Buitenplaats Staverden, maar ook het Romeins Marskamp en de grafheuvels zijn belangrijke items.
De bedoeling is dat een ondernemer naast een verblijf plaats, een glas wijn of een streekgerecht bezoekers meer kan bieden. Naast wandelen en fietsen, wat je overal in Nederland kunt, is de 'Spannende Geschiedenis van Gelderland' iets unieks. ,,Nergens anders zijn deze verhalen te horen," vertelt de directeur van Regiomarketing Gelderland Jurriaan De Mol. Het doel is om zo een geweldige beleving te realiseren voor bezoekers en ook om de economie op de Veluwe te stimuleren. Ook in Ermelo is de vrijetijdseconomie immers een zeer belangrijke economische pijler. De 'Spannende Geschiedenis van Gelderland' is in het Nederlands, Duits en Engels beschikbaar. Op sommige locaties staan ook bordjes waarbij doormiddel van de spsg.nl app er ook geluidsfragmenten en beelden interactief te beleven zijn. www.spannendegeschiedenis.nl