Omwonenden nog altijd bang voor overlast

ERMELO/ HARDERWIJK - De omgevingsvergunning voor de huisvesting van arbeidsmigranten aan de Goede Reede in Harderwijk is definitief goedgekeurd. Het plan om een ‘hotel voor arbeidsmigranten’ op de grens van Harderwijk en Ermelo te bouwen stuitte afgelopen jaren op verzet. Ondernemers en buurtbewoners, veelal uit Ermelo vrezen overlast. Daarom gingen ze meermaals naar de rechtbank. De Raad van State heeft uitspraak gedaan waarmee de weg vrij is voor de bouw van een woongebouw voor maximaal 150 migranten.

Met deze uitspraak is de omgevingsvergunning onherroepelijk geworden en kan de bouw van de nieuwe logiesvoorziening starten. Het complex krijgt zelfstandige wooneenheden, gemeenschappelijke ruimten en 24-uurs beheer. Bewoners mogen er maximaal één jaar verblijven. Directeur Klaas Jonathan Bals van WeLiving: ,,We zijn blij dat de hoogste bestuursrechter ons project heeft bevestigd. Het is jammer dat een traject zo lang kan worden vertraagd, maar nu kunnen we vooruitkijken naar een voorspoedige realisatie en bijdragen aan de maatschappelijke opgave: mensen een goed thuis bieden, ook al is dat tijdelijk.”

Zorgvuldig proces

Het Harderwijkse college heeft drie jaar geleden een omgevingsvergunning verleend. Bals: ,,Vanaf het begin werden wij gesterkt door de positieve zienswijze van de provincie Gelderland. Samen met de gemeente Harderwijk hebben we een zorgvuldig proces doorlopen. Over één punt verschilden we van mening: de noodzaak van een extra ontsluiting. De rechter heeft dit voorschrift terecht laten vervallen." Bals stelt dat het project een belangrijke bijdrage levert aan het verbeteren van de woon- en leefomstandigheden van arbeidsmigranten in Nederland. Omwonenden zijn bang dat het vooral leidt tot overlast. Daarin staat het project op de grens van Ermelo en Harderwijk overigens niet alleen. Ook in Barneveld en Bodegraven, twee plaatsen waar WeLiving een migrantenhotel wil realiseren, zijn bewoners bang voor overlast.

Plannen van tafel

Met de gang naar de rechter hoopten belanghebbenden de plannen van tafel te krijgen, maar dat is niet gelukt. WeLiving streeft ernaar om de voorziening zo spoedig mogelijk in gebruik te nemen, zodat zij een bijdrage kan leveren aan de lokale economie én aan de maatschappelijke opgave van kwalitatieve huisvesting.