Sint Jorisevenement met lintjesregen

ERMELO - Het jaarlijkse Sint Jorisevenement van Scouting Alexandergroep Ermelo had dit jaar een bijzonder tintje. Elk jaar komt de groep samen en wordt op creatieve wijze het verhaal van Sint Joris verteld, dat verhaal over de ridder die de draak verslaat. Maar ditmaal was er een extra verrassing. Er was een lintjesregen voor vier leden van deze groep.

Scouting Nederland kent verschillende waarderingstekens voor inzet van vrijwilligers. De voorzitter Jan Vonk vroeg allereerst Marlies Prüst naar voren te komen. Zij is opgegroeid bij de Alexandergroep en is al ruim 40 jaar lid. Na haar jaren als jeugdlid is zij sinds 1992 een onmisbare vrijwilliger bij de groep. De lijst van taken en functies die zij gehad heeft is enorm lang. Niet alleen voor de groep, maar ook regionaal zoals inzet bij de regionele wedstrijden en penningmeester bij labelkampeerterrein Buitenzorg. Zij onderscheidt zich door er altijd te zijn voor andere groepsleden en de groep zelf. Marlies zet zich in om de nieuwe generatie leidinggevenden de kans te geven zich te ontwikkelen. Zij ontvangt van de voorzitter de Gouden Oehoe voor meer dan verdienstelijke inzet als vrijwilliger op groepsniveau en regionale inzet. Daarom was een deel van het regionale bestuur, Dick Ponsteen, Erik de Greef en Remco van Hout aanwezig om getuige te zijn van dit moment.

Gouden Vos

Vervolgens vroeg de voorzitter Debbie Jongens, Meta Beijes en Marloes van Marle naar voren. Zij kregen de Gouden Vos opgespeld krijgen. Meta omdat zij al 22 jaar secretaris is en een onzichtbare kracht. Debbie vanwege haar jarenlange inzet als leiding en langdurige belangrijke bijdrage aan de sociaal veilige atmosfeer in de groep. Marloes kreeg de onderscheiding omdat ze naast allerlei leidinggevende activiteiten de verhuur van het groepsgebouw zeer kundig organiseert. De scoutinggroep prijst zich gelukkig zulke betrokken mensen in de organisatie te hebben. Voor de vrijwilligers zelf was het een totale verrassing, maar zij zijn blij met de waardering. Al doen zij het niet voor de waardering, maar voor de blije gezichten van de jeugdleden en het scoutingplezier. Iedereen is tenslotte welkom bij scouting.