Spaanse gezelschap verzorgt nostalgische middag

ERMELO – Bewoners van WoZoCo De Amaniet bezochten vanmiddag Het Pakjeshuis, het huis waar Sinterklaas deze weken slaapt en werkt. Ondanks dat Sinterklaas het heel druk heeft, maakte hij voor deze gasten tijd vrij. Het werd een middag met veel herinneringen aan vroeger.


Samen met de Hoofdpiet wachtte Sinterklaas het 'jonge' gezelschap op het Molenaarsplein op. ,,Het zijn toch jonge dames," lachte de Goedheiligman terwijl hij zijn eigen leeftijd bekend maakte. De Sint probeerde zelfs even de rollator van een van de gasten uit. ,,Dat lijkt mij ook wel," zei Sint, die zelfs zijn staf ervoor aan de kant deed. De senioren hadden een uitgebreide High Tea gereserveerd. Het decemberfeest staat bekend om diverse lekkernijen, maar de klassieke pepernoten blijven veruit favoriet. ,,Het is allemaal zo lekker," vertelde één van de gasten terwijl ze van het marsepein snoepte. Samen met de pieten werden de sinterklaasliedjes gezongen. De hoofdpiet kwam met een spannend verhaal waar de gasten aandachtig naar luisterden. ,,Het is een nostalgische middag," vertelde Germa Greving, collectiebeheerder van museum Het Pakhuis. ,,De mensen hebben veel herinneringen aan dit feest. Die komen even weer boven."

Tentoonstelling

Het Pakjeshuis staat vooral bekend bij de kinderen. Maar dit huis van Sinterklaas herbergt ook een tentoonstelling over de tradities, de ontwikkelingen van het inpakpapier en het ontstaan van de speculaaspop. Het is de eerste keer dat ouderen georganiseerd Het Pakjeshuis bezochten. ,,Zeker voor herhaling vatbaar," meldde Greving. ,,We zien deze weken veel opa's en oma's met hun kleinkinderen, maar ouderen zijn natuurlijk ook zonder kleinkinderen van harte welkom bij Sinterklaas." Het Pakjeshuis heeft een uitgebreid programma wat terug te vinden is op www.hetpakjeshuisermelo.nl.