Buurtkerstbomen zorgen voor saamhorigheid
Stamppotten en vogeltaarten in Tuinfluiterstraat
ERMELO – De 'Buurtkerstbomenactie', die het wijkteam enkele weken geleden startte, is een groot succes. ,,We werden geïnspireerd door de actie die al enkele jaren plaats vindt in Elburg," vertelt Acca de Boer van het wijkteam.
Op verschillende locaties zijn kerstbomen geplaatst en versierd. Ook werden er gezamenlijke activiteiten bedacht. De Klaverlaan, Allerboschweg, Tuinfluiterstraat, de Verbinding, Hospice, Damaris (Horsterweg), Kamperfoeliehof, Korte Haeg en de Acht Schepel zijn geheel in kerstsfeer. Daarnaast zijn er een aantal wijkverenigingen die een kerstboom hebben gekregen.
,,Hoveniersbedrijf de Loohorst plaatste de bomen voor een vriendenprijs in de buurten," weet De Boer. Daarbij ontvingen de buurten een bon van het wijkteam waarmee ze voor € 50,- kerstverlichting konden halen bij Hendriks Kerstwereld en deze gaf hen daarbij weer een korting van 25 % op een maximaal bedrag van 250 euro. ,,Alle buurten ontvingen de boom met veel enthousiasme. Op verschillende locaties brachten buurtbewoners ook zelf meegebrachte en zelfgemaakte versiering aan in de boom." Deze actie is overigens mogelijk gemaakt door financiële ondersteuning van de gemeente Ermelo.
Buurtactiviteiten
In de Tuinfluiterstraat werd de buurtkerstboom ingewijd met een gezamenlijk stamppottenbuffet. ,,Iedere buur had erg z'n best gedaan om er een heerlijk buffet van te maken," vertelt bewoner Wilma de Vries. ,,Er kwam van alles langs stamppot andijvie met brie en noten, een heerlijke bietenstamppot, hete bliksem, noem maar op." De Vries vindt het leuke van deze avond dat ze haar buren weer beter leert kennen. ,,Dit heeft een positieve uitwerking als het gaat om gezelligheid en samenhorigheid in je buurt. Zo durven we elkaars hulp ook makkelijker te vragen."
De buurvrouwen van de Tuinfluiterstraat zorgden niet alleen voor het eten van de buurt, 's avonds werd er hard gewerkt aan een vogeltaart. ,,De vogels in West hebben geen klagen met de Kerst," lacht De Vries. ,,Ze hadden al een vrolijk huisje gekregen tijdens Burendag 2013 en nu nog een heerlijke taart!"
Voorjaar
,,Als wijkteam zijn we blij verrast met het resultaat van onze eerste kerstbomenactie," zegt Acca de Boer. ,,We hadden niet kunnen vermoeden dat het zo'n succes zou zijn. Ik kreeg vanochtend nog een positieve reactie uit een buurt, waar de opkomst voor hun buurtactiviteit van afgelopen zaterdag ondanks het gure weer ver boven verwachting was. Deze straat heeft alweer plannen om gezamenlijk iets in het voorjaar te doen." Het project moet nog geëvalueerd worden. De Boer ziet wel een vervolg. ,,Een leuk neveneffect is dat zij hun buurt als (nog) meer positief gaan ervaren. Een mooi begin!"
- Details
- Geschreven door Natalie Overkamp
- Categorie: Actueel
- Gepubliceerd: 22 december 2014