Leerlingen verdiepen zich in Shakespeare

ERMELO - Donderdag 5 februari brengt de eindexamenklas VWO-6 van Christelijk College Groevenbeek met het vak drama in het vakkenpakket de eindexamenvoorstelling Macbeth van Skakespeare op de planken. Dramadocente Bernice Horst tekent voor de regie van dit toneelstuk. Macbeth is de kortste tragedie van de Engelse toneelschrijver en dichter William Shakespeare.

Er doen 17 leerlingen mee aan deze bijzondere voorstelling. Deze leerlingen, die drama als eindexamenvak kiezen, krijgen drie jaar lang (vwo 4, 5 en 6) twee uur dramales per week. Naast de praktijk krijgen ze ook theorieles over de geschiedenis van het theater, over de ontwikkelingen toen en nu en over de verschillende speelstijlen. Ook moeten de examenkandidaten zich bezighouden met het decor, licht en geluid, rekwisieten en kleding.

Bloederig

Macbeth is Shakespeares bloederigste tragedie. Hij vertelt hierin het verhaal van de moedige Schotse generaal Macbeth die van drie heksen de voorspelling te horen krijgt dat hij op een dag koning van Schotland zal worden. Verteerd door ambitieuze gedachten en aangezet door zijn vrouw doodt Macbeth koning Duncan en neemt bezit van de troon. Hij wordt een tirannieke heerser, overmand door angst en schuldgevoel en is verplicht om zelfs nog meer te doden om zichzelf te beschermen tegen ontmaskering. Het bloedbad leidt Macbeth en zijn meedogenloze vrouw naar krankzinnigheid en dood.

De voorstelling zal worden opgevoerd in de aula van Christelijk College Groevenbeek Ermelo. Er is vrije toegang. Aanvang: 19.30 uur (vanaf 19.00 uur staat de koffie klaar).