Samenwerking maakt feest tot succes

ERMELO – Wat hadden ze een trek in pannenkoeken. Heel veel kinderen, ouders en grootouders kwamen vrijdagmiddag naar het Molenaarsplein om de Nationale Pannenkoekendag te vieren. Annette van den Broek van pannenkoekenrestaurant ’t Jagersnest moest meermalen terug naar de keuken om de stapels pannenkoeken aan te vullen. Deze pannenkoeken met stroop of suiker vielen heel goed in de smaak. Dat is ook niet vreemd want dit restaurant won onlangs de nationale titel pannenkoeken bakken.

Het was een feest ondanks dat er af en toe een spetter regen viel. Al voordat de eerste pannenkoek gebakken was, vermaakten de eerste kinderen zich op het springkussen dat woningcorporatie UWOON beschikbaar had gesteld. Kinderen voorzien van koksmuts schoven aan tafel om te smikkelen van de pannenkoeken. Deze kinderen zijn van agrarisch kinderdagverblijf Knorretje. Juf Samantha en juf Sanne hadden een speciale dans met de kinderen geoefend; de pannenkoekenrock van Bobo. En dat lieten ze graag even zien op het plein.

Rietschansschool

Voorzien van een knalrode schort gingen ook twee leerlingen van de Rietschansschool aan de slag. Samen met hun docenten bakten ze tientallen pannenkoeken voor de kinderen op het plein. ,,Ze hebben er echt plezier in,” vertelt Martin Gerrets, docent. ,,Ze doen het fantastisch,” zegt Germa Greving, medewerker van Het Pakhuis. Voor Het Pakhuis is het de eerste keer dat ze aansluit bij deze dag. ,,Het is een samenwerking tussen verschillende partijen. En het is zeker voor herhaling vatbaar!” aldus een enthousiaste Greving die dansend op de Bobo pannenkoekenrock de laatste pannenkoeken van de middag bakt.