Meeste minderjarige verdachten in Ermelo

ERMELO – Volgens de AD misdaadmeter, die vandaag werd gepresenteerd, is Ermelo een stuk onveiliger geworden dan vorig jaar. Ermelo is van plaats 88 naar 76 gestegen op de lijst van onveiligste gemeenten in Nederland.

Opvallend is dat de gemeente Ermelo een stuk onveiliger is dan de omliggende gemeenten. Althans volgens het AD die een ranglijst heeft gemaakt op grond van het aantal aangiften bij de politie. Putten staat op plaats 154 (229 in 2014), Harderwijk 179 (123 in 2014) en Nunspeet zelfs op 276 (271 in 2014). Ook Nijkerk is aanmerkelijk veiliger: 234 (180 in 2014). De gemeenten Kapelle, Korendijk en Zuidhorn vormen de top 3 veiligste gemeenten van het land. Amsterdam, Maastricht en Rotterdam zijn de 3 onveiligste gemeenten. Als de cijfers per misdrijf worden bekeken dan blijkt er in Ermelo aanzienlijk meer wordt ingebroken. In Ermelo 44,15 keer op 10.000 inwoners, Harderwijk 27,33, Putten 35,61 en Nunspeet 33,36. Landelijk gezien blijkt dat er in Nederland minder wordt ingebroken, maar het blijkt wel dat daders van inbraken zelden worden gepakt. Ook op het gebied van mishandeling en bedreigingen scoort Ermelo hoger en is dus onveiliger. Nunspeet is hierin ook weer het laagst: 9,37 op 10.000 inwoners, Harderwijk is ook relatief veilig, nl 13,78 en Putten scoort 21,31. Op het gebied van voertuigcriminaliteit is de gemeente Harderwijk koploper in de buurgemeenten, namelijk 6,34. Ook op het gebied van geweld op straat scoort Harderwijk het hoogst: 0,44 per 10.000 inwoners.

Minderjarige verdachten

Vandaag kwam omroep Gelderland met de opmerkelijke cijfers dat de gemeente Ermelo de Gelderse gemeenten is met relatief de meeste minderjarige verdachten van een misdrijf. Volgens de omroep komen de cijfers van het CBS en lag het aantal in 2014 op 16,4 per duizend jongeren. In Nederland is het Groningse Appingedam koploper met 35 minderjarige verdachten per duizend jongeren. Na Ermelo volgt de gemeente Apeldoorn (15,2), Culemborg en Renkum (beide 15,1). Overigens is het aantal jongeren onder de 18 jaar dat verdacht wordt van een misdrijf de laatste jaren flink gedaald. In 2010 waren er dat landelijk gezien nog 61.000, vorig jaar waren dit er zo'n 38.000. ,,Ermelo ‘scoort’ al jaren hoge ogen op dit gebied,” vertelt Sjef Oerlemans, voorlichter van de gemeente Ermelo. ,,Om de oorzaak te achterhalen is er een onderzoek gestart. Dit onderzoek is echter nog niet afgerond, dus daar kan ik nog niks over zeggen.”