Leerlingen helpen sponsorpot te vullen

ERMELO - Twee gymdocenten van Groevenbeek, Joost Groothuis en Frank Smeding, gaan op 1 november de marathon van New York lopen om geld in te zamelen voor KiKa. Hieraan voorafgaand is er op maandagmiddag 1 en donderdag 4 juni voor leerlingen van de sport-XL klassen van Christelijk College Groevenbeek een sportieve sponsoractie voor KiKa. Tijdens deze middag kunnen de leerlingen kiezen uit 5 km hardlopen of 15 km skaten/longboarden.

Verschrikkelijke boodschap

Vier jaar geleden kreeg Joost Groothuis te horen dat zijn toen vier jaar oude dochter kanker had. ,,Een verschrikkelijke boodschap! Je leven verandert vanaf dat moment voorgoed,” vertelt hij. Na 13 maanden ziekenhuis, chemo’s, bestralingen en operaties mocht het meisje naar huis. Twee jaar geleden kreeg de familie Groothuis de mededeling dat Lizzie schoon is. ,,Dat wat eigenlijk onwaarschijnlijk leek gebeurde, ze overwon de Kanker…een wonder.”

Actie voor KiKa

De ouders realiseren zich dat dit niet voor ieder kind is weggelegd. 25% van de kinderen die kanker krijgen, verliezen de strijd. ,,De ervaringen van afgelopen jaren hebben mij dermate aangegrepen dat ik wat moet doen,” aldus de gymdocent. ,,Ik wil dat meer kinderen genezen. Dat percentage moet omhoog. Hoe kan ik daarbij helpen? Door middel van het inzamelen van geld voor KiKa.” Samen met Frank Smeding ontstond uiteindelijk het plan mee te lopen met de marathon van New York en op deze manier KiKa te steunen in hun missie. De mannen streven naar een bedrag van € 13.000,00. De teller staat inmiddels op ruim € 8000,-. Hun streefbedrag is € 13.000,-. De leerlingen van de sport-XL klassen gaan volgende hun best doen om een ‘flinke duit in het KiKa-zakje te doen’.