Geen static show vanwege zeer hoge temperaturen

ERMELO - Vanwege de verwachte zeer hoge temperaturen is het programma van de Regionale Veteranendag Noordwest-Veluwe aangepast. De belangrijkste aanpassing is het vervallen van de static shows in Ermelo en Harderwijk.

De Stichting Regionale Veteranendag Noordwest-Veluwe, de gemeenten Ermelo, Harderwijk en Putten, GGD en GHOR hebben deze aanpassing in goed overleg met elkaar besloten. De verschillende alternatieven waren: afgelasten, verzetten naar een dag in september, de route inkorten of de static show laten vervallen. Er is voor dit laatste gekozen. Ook het tijdschema voor de route voor het prograama is gewijzigd. Omdat de static show in Ermelo plaats zou vinden op het heetst van de dag is besloten deze te schrappen. De colonne met voertuigen zullen wel stapvoets door de Stationsstraat rijden. De static show op de Stille Wei in Harderwijk van historische militaire voertuigen gaat wel door. De voertuigen zijn daar van 09.00 tot 16.00 uur te bezichtigen.

Tussentijdse controle

Ter controle worden er tijdens de route op twee plaatsen bezien of het verantwoord is de route voort te zetten. Verder zijn preventief extra maatregelen genomen ter voorkoming van problemen tijdens het evenement. Het publiek wordt opgeroepen ook zelf voldoende voorzorgsmaatregelen te nemen bij het bezoek aan het evenement. Te denken valt aan extra water, het bedekken van het hoofd en het niet te lang in de zon staan. Door het Wapen van Ermelo zal hun mobiele gekoelde watertapinstallatie worden ingezet voor het publiek.

Uitstel geen optie

Er wordt zaterdag rekening gehouden met zeer hoge temperaturen. Dat kan gevaarlijk zijn voor de veteranen op soms hoge leeftijd. De meesten van hen zijn gehuld in uniform waarbij zij de jasjes aan willen houden omdat daar de medailles op zijn gespeld. Ook in de militaire voertuigen is het of wordt het heel snel benauwd. Zeker met deze verwachte hitte. ,,Alle deelnemers in de colonne krijgen een extra pakket mee met daarin sowieso extra water. Ook hebben wij van de ondernemers in de plaatsen die wij aandoen, medewerking gekregen. Zij delen extra flesjes water uit aan de veteranen. Ook zullen er extra hulpverleners worden ingezet,’’ zegt Lex Schuijl, woordvoerder van de stichting Regionale Veteranendag. ,,Het evenement kon niet worden uitgesteld,’’ weet Schuijl, ,,omdat de militaire voertuigen door ons zijn gereserveerd en er al voor is betaald. Daarbij is het maar de vraag of deze ook op een andere datum beschikbaar zullen zijn.’’
Meer informatie aangepast programma via www.regionaleveteranendag.com