Het nieuws van Ermelo nu in vogelvlucht
Verandering en Verbinding, goud en een Michelinster
ERMELO – Op de drempel van het nieuwe jaar kijken we nog even terug. Waar werd in 2015 over gesproken? Het was het jaar van DVS’33 Ermelo dat als kampioen in de Hoofdklasse promoveerde naar de Topklasse.
Politiek gezien is er veel gesproken over sportcomplex Calluna. Complex is ook het vormen van een plan van aanpak. Renoveren of nieuwbouw? En dat terwijl Calluna een veertigjarig jubileum vierde. Op 4 april 1975 werd het sportcomplex officieel geopend door H.K.H. prinses Beatrix. Ook in 2016 zal Calluna onderwerp van gesprek zijn, want concrete plannen voor de toekomst zijn er nog niet.
Rotonde
Wat wel concreet werd, na jaren discussiëren, is de rotonde voor de Margrietschool. Deze werd begin december officieel geopend door wethouder Jan van Eijsden. Maar de aanleg had nogal wat gevolgen. Zwaar vrachtverkeer verplaatste zich van de Oude Telgterweg naar de Sportlaan en de Kanoweg en daar waren de wegen niet op berekend. Aannemer Schagen Infra plaatste drempels in de woonwijk. Echter die drempels waren zo stijl dat fietsers ten val kwamen.
Verbinding
Ondernemers openden en ondernemers sloten hun zaak. Froukje en Kosse Jonker namen na 43 jaar afscheid van hun zaak op het hoekje van De Enk. Hun dochter opent over twee weken haar nieuwe zaak een paar meter verderop. De naam Jonker Herenmode blijft hierdoor behouden. Op het nieuwe winkelgedeelte, De Verbinding, opende begin dit jaar Bakker Harry van Looijengoed de deuren. De Ermelose winkel is het zesde filiaal van dit familiebedrijf. Daarnaast opende in mei de Alexanderhoeve, een speciaalzaak met kaas en noten, gerund door de zeer ervaren Alle Marten Petersen. Toen was er nog één plek te vergeven in De Verbinding 2 en daar kwamen Wouter, Larissa en Koen van der Haar op af. Zij openden in juni de Ermelosche Frietzaak.
In maart kreeg restaurant Bonaparte aan de Fazantlaan een nieuwe eigenaar. André van de Bunt heeft zijn restaurant overgedaan aan de neven Cees en Gerrit Bunschoten. Samen met Sabrina Rus Hartland hebben zij een frisse wind door de zaak laten waaien. In de zomer nam de 28-jarige Dennis Tijssen uit Heerde Veluwe Vis over, de viswinkel in de Stationsstraat. Samen met zijn vriendin Nienke Rietberg zet hij het moderne concept van de vorige eigenaren Loek en Corinne van Twillert voort.
Muzikaal hoogtepunt
Op muzikaal gebied zijn er meerdere hoogtepunten. Volkszanger Egbert Dijkhuis mocht in augustus naar de BUMA NL finale. Ook wist de Ermelose band Backgammon zich naar de finale van de Grote Prijs van Nederland te spelen. Spannende voorrondes hebben ze overleefd en in januari staan ze op het podium van poptempel Paradiso. Predikant Sjaak Teuwissen werd in oktober, in een nagenoeg vol Kerkelijk Centrum, de nieuwe Maestro van Chr. Harmonie Crescendo. In juli wisten de dansers van Dans- en theaterschool Annemieke Bais tijdens de WorldCup in Tsjechië moderne dans en jazz goud te bemachtigen. Ook namen ze tweemaal zilver en brons mee naar Ermelo. Al in het voorjaar wist s.c. DeVeDo voor het tweede achtereenvolgend jaar Nederlands kampioen te worden. Ook de junioren eindigden als eerste in de landelijke Cruyff Foundation Junior League. Tot slot wist ook het C-team van Sparta begin december goud te bemachtigen in het Brabantse Oss tijdens het Nederlandse Kampioenschap Trampolinespringen.
Groot nieuws was er begin december toen hotel restaurant Het Roode Koper een Michelinster kreeg. Ook dat hoort bij het nieuws van 2015 in vogelvlucht. De medewerkers van Ermelo van Nu wenst iedereen een fijne jaarwisseling en een goed, maar vooral gezond 2016!
- Details
- Geschreven door Natalie Overkamp
- Categorie: Actueel
- Gepubliceerd: 31 december 2015