Grootste grabbelton valt in de smaak

ERMELO – Vanmiddag is de grootste grabbelton door burgemeester André Baars geopend. Ook een aantal raadsleden, wethouder en de raadsgriffier gaven acte de présence. Natuurlijk mochten zij, na een donatie voor Serious Request, een duik nemen in de ballenbak die gevuld is met cadeautjes. 

Eveneens bezocht de Ermelose mascotte Pauwer dit evenement voor het goede doel en samen met de kinderen (én de raadsleden) speelde hij tussen de ballen. Jong en oud hadden plezier en dat was ook de opzet van dit ludieke evenement. Baars mocht rond half drie het dorp promoten op radio 3FM door middel van een live-interview met een van de dj’s in het Glazen Huis. Deze belactie maakte deel uit van de Burgemeester Challenge, een actie van de burgemeester van Apeldoorn, John Berends. Als eerste belde hij burgemeester Harm Jan van Schaik van Harderwijk, vandaag was het de eer aan de Ermelose burgemeester. Hij mocht vertellen wat de Ermeloërs allemaal voor acties doen of hebben gedaan voor Serious Request.

Vriendenboekje

Naast het steunen van het goede doel was het zoeken van een cadeautje in de enorme grabbelton voor veel kinderen een uitdaging. Sommigen vonden de ballen al heel intrigerend. Eén jongen, Tamino scoorde een vriendenboekje en vroeg gelijk of de burgemeester zijn vriend wilde zijn. Baars kon geen ‘nee’ zeggen en maakte het vriendenboekje heel speciaal door een pagina met zijn gegevens in te vullen. ,,Daar kan ik mooi mee voor de dag komen op school,” zei Tamino. ,,Dat heeft niet iedereen.”

Doneren

Morgen is iedereen vanaf 10 uur weer welkom in het winkelpand aan de Stationsstraat 81. Wie denkt dat het grabbelen meer voor kinderen is, kan ook komen voor een beker warme chocomel of glühwein. En om te doneren, natuurlijk. Overigens is er zaterdag heel veel te beleven in het centrum. Het Centrummanagement Ermelo organiseert een extra feestelijke koopavond, geheel in het teken van Kerst. De winkels zijn daarom tot 21.00 uur geopend en er zijn op verschillende locaties muziek en entertainment.

Koopavond

Dit jaar valt Kerst op maandag en dinsdag, dat betekent dat zaterdag de laatste mogelijkheid in Ermelo is om kerstinkopen te doen. Om extra sfeer te geven in de Stationsstraat zal er op verschillende plaatsen muziek ten gehore worden gebracht en hebben verschillende winkels diverse acties en aanbiedingen. In de Enk worden make-up adviezen gegeven. Crescendo Ermelo, Drumble Dance, Stop Talking en Duo Unique treden op verschillende locaties op. Om 19.30 uur zal advocaat Angelique Verweij drie kerstwensen uit de enorme kerstboom op het Pauwenplein halen. Deze kerstwensenactie is van de stichting Langste Ontbijt van Ermelo.