Nieuw hoofdstuk voor Pasto Ermelo
Restaurant gaat niet sluiten, integendeel. Er zijn volop plannen
ERMELO - Het echtpaar Roxanne Jansen en Vincent Greevink zijn de nieuwe eigenaren van Pasto Ermelo. Het Italiaanse restaurant aan het Molenaarsplein bestaat sinds 2021. Zowel Greevink als Jansen werkten er al, hij in de keuken en zij als bedrijfsleider. Toen begin dit jaar de vorige eigenaren Monique en Ralph van Bekkum aangaven te willen stoppen, kregen zij de kans dit over te nemen. Maar het vreemde is dat er klanten zijn die denken dat het restaurant gaat sluiten. En dat is zeker niet zo!
,,We kregen van Monique en Ralph het aanbod dit prachtige restaurant over te nemen, en daar zeiden we natuurlijk ‘ja’ op. En met veel plezier,’’ zeggen beiden. ,,Maar het gekke is dat ik van de week diverse malen werd aangesproken van ‘we komen nog even eten voordat jullie gaan sluiten’,’’ vult Jansen aan. Beiden hebben geen idee waar dat verhaal vandaan komt, maar wel vervelend natuurlijk. ,,We willen daarom heel graag tackelen dat we gaan sluiten,’’ benadrukt Greevink nog een keer. ,,Het wordt er namelijk alleen maar beter op.’’ De speciale pizza-oven blijft de blikvanger en trots van het bedrijf. ,,Er komen nog steeds mensen speciaal voor de lekkere verse pizza’s, dus die oven blijft. Daarnaast blijven we supervers koken, alles wordt zelfgemaakt en is vooral seizoensgebonden. We hebben het restaurant juist overgenomen omdat wij denken dat we er meer van kunnen maken, maar wel met dezelfde kwaliteit. De kaart is opnieuw samengesteld zodat we niet meer verbonden zijn aan Pasto in Berkel en Rodenrijs. We zijn daar nu dus los van, vandaag de naam Pasto Ermelo. En het is ook wel leuk en goed om te noemen dat we nu ook een uitgebreide lunchkaart hebben, veel mensen weten dat namelijk niet.’’ Ze zijn officieel een wijnbar, maar dat is ook onbekend. ,,Klanten zullen nu ook merken dat we onze lekkere, fijne Italiaanse wijnen nu ook per glas schenken voor schappelijke prijzen,’’ vult Jansen aan. ,,De wijnen worden geleverd door Ilja Schouten van het Drankenkabinet. Ik zoek de wijnen uit en Ilja geeft info en traint ons personeel met kennis over de wijnen die we verkopen.’’
Relaxt
Greevink werkt vanaf 2016 al in restaurant Pasto in Berkel en Rodenrijs en ging vandaaruit mee naar Ermelo toen Van Bekkum dit restaurant opende. Jansen werkte voor Pasto altijd in de zorg, zoals bij Sheerenloo en in Rotterdam bij andere stichtingen. Ze werkt pas sinds 2022 bij Pasto Ermelo werd ze bedrijfsleider bij Pasto in Ermelo. Vincent Greevink staat al vanaf begin in de Ermelose keuken, eerst als sous-chef en nu dus als chef. Jansen: ,,Het samenwerken in een bedrijf gaat prima, we hebben natuurlijk ieder onze eigen plek en verantwoordelijkheid. Daarom hebben we ook ‘ja’ kunnen zeggen om dit restaurant samen over te nemen.’’ Volgend jaar komt er een nieuw terras, gezelliger en meer uitnodigend. Een leuke aankleding, zo komen er andere tafels en stoelen en meer groen. Want klanten geven nogal eens aan dat ze een ongezellig terras hebben en ze willen juist dat het, ook op het terras gezellig wordt. Hoewel het echtpaar uit Rotterdam komt, hebben ze geen enkele moeite om op de Veluwe te aarden. ,,Integendeel, het is zoveel relaxter dan de stad. We komen er natuurlijk nog wel eens, maar het is ons al gauw te druk en willen direct weer weg,’’ lacht Greevink.
Betrokken
Het Horeca-echtpaar wil zich meer betrokken voelen bij het dorp en willen daarom ook mee gaan doen met allerlei activiteiten en acties. De vorige eigenaar is nooit zo betrokken geweest, maar zij pakken dit dus anders aan. Zo is het restaurant sinds kort sponsor bij DVS’33 en EFC’58 geworden. Met het vernieuwde restaurant wil het echtpaar zich ook meer inzetten op maatschappelijke participatie. Ze willen bijvoorbeeld in januari en februari een ‘zorgactie’ gaan doen. Met name Jansen weet hoe zwaar het werk in de zorg is, en ze willen daarom voor de zorgmedewerkers wat doen. Daarom geven ze 15% korting, elke dag van de week op vertoon van een loonstrookje.
Meer informatie op: pastoermelo.nl
- Details
- Geschreven door Gert Hofsink
- Categorie: ondernemend
- Gepubliceerd: 27 november 2025