Rondje binnen, publiek buiten

ERMELO - Rondje Ermelo stond gisteren weer bol van muziek. Op 12 locaties kon iedereen genieten van een diversiteit aan bands. ,,Het bracht veel mensen op de been," meldt horecaondernemer Erik Last. ,,Wat mij opviel was dat het jong en oud door elkaar was." Rondje Ermelo, dat in de basis bedoeld is om mensen die normaal niet meer gaan stappen de horeca in te krijgen, trekt dan ook een heel breed publiek.

Zoals afgesproken stonden de bands binnen, maar door het volume en de grootte van verschillende locaties, stond er veel publiek op straat. ,,Ja, Backgammon rockte op een gegeven moment bij De Kletskop het dak eraf," vertelt Last. ,,Het mooie weer was daarom een fijne bijkomstigheid." Het was de tweede keer dat de Ermelose horeca dit evenement organiseerde. ,,Het is goed om dit soort dingen samen op te pakken," zegt Ruurd Post, uitbater van in de Volksmond. ,,Maar het idee van het 'rondje' is denk ik wat achterhaald. Een groot deel van het publiek blijft trouw aan zijn favoriete café." En dan is het voor restaurants, die best graag willen aansluiten, moeilijk om een goeie avond te realiseren. 

Met de bus

De organisatie had weer twee bussen ingezet, die de ‘stappers’ naar de buitenlocaties De Vos en ‘t Zomernest konen brengen. Dat dit een goede keuze was, bleek wel uit het aantal passagiers wat gisteravond werd vervoerd. De bussen reden door de vernieuwde Stationsstraat om bij de verschillende haltes mensen in en uit te laten stappen. ,,Voor ons zou het een uitkomst zijn als we een buitenpodium zouden kunnen realiseren," zegt Jesse Madern (Het Wapen van Ermelo). ,,We hebben ons restaurant flink moeten verbouwen voor Daddy-O en dat doen we met liefde, maar wanneer we een podium op het Pauwenplein zouden kunnen plaatsen, wordt het een stuk gemakkelijker en kunnen mensen op het terras genieten van de muziek." Daarbij komt dat horecaondernemers dan samen bands kunnen programmeren wat ook aanzienlijk de kosten drukt. ,,In de Volksmond zit met de opstelling van een band binnen met veertig man vol en daar kun je het eigenlijk niet voor doen," zegt uitbater Ruurd Post.  ,,Met een buitenpodium bedien je beter de markt en kan je ook kijken naar andere begin- en eindtijden." Kritische woorden, maar vooral positief bedoeld aangezien alle ondernemers graag de handen ineen slaan. ,,We moeten dit meenemen naar de evaluatie."