SGP Ermelo kiest met een jonge en ervaren lijst voor stabiliteit.
‘Politieke partij met sterke lokale binding’
ERMELO - De SGP Ermelo/Speuld presenteert met genoegen haar kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Lijsttrekker is Pieter Stam (44) die werkzaam is bij een architectenbureau en raadslid sinds 2018.
Op nummer twee staat zittend raadslid René Heij (31). Hij is fractievertegenwoordiger sinds 2018 en raadslid sinds 2024. In het dagelijks leven is hij uitgever bij uitgeverij De Banier. Hij komt uit een Ermelose ondernemersfamilie. Bert van der Garde (49) fractievertegenwoordiger sinds 2014 en manager Verkoopadministratie bij een regionale autodealer staat op plaats drie. Met zijn jarenlange ervaring is hij gemotiveerd om zitting in de raad te nemen. De 21-jarige Leonard Gerritsen staat op de vierde plaats. Sinds vorig jaar is hij fractievertegenwoordiger. Eerder was hij bestuurslid van de Ermelose jongerenraad. Hij is recent afgestudeerd als jurist en werkzaam als projectmedewerker bij Dienst Toeslagen. De top vijf wordt afgesloten met Gilbert van Manen (32). Hij is financieel adviseur in de publieke sector en lid van de steunfractie. Al met al een jong team met de nodige ervaring.
Stabiel
De kandidatenlijst bestaat in totaal uit 22 personen. Met een evenwichtige verdeling qua leeftijd, achtergrond, ervaring en naast het dorp Ermelo afkomstig uit de kernen Speuld, Houtdorp, Horst en Telgt. De jongste kandidaat op de lijst is de twintigjarige Henrik van Driel, docent en beheerder van de social media voor de Ermelose SGP. ,,De SGP is een actieve, stabiele, constructieve en ondernemende politieke partij op basis van Bijbelse principes, met een sterke lokale binding. Tijdens de recent gehouden Tweede Kamerverkiezingen behaalde de partij een absoluut stemmenrecord in Ermelo. De derde zetel komt hiermee in beeld," zo besluit het bestuur.
Kandidaten
Op nummer 6 tm 22 staan: Henrik van Driel (20), Dirk Jan van Dalfsen (43), Leendert Blok (31), Dirk van den Brink (29), Jowan Heres (67), Arie van Essen (35), Jan Lobbezoo (40), Arend Bouwers (44), Gert Timmer (54), Henk Jan Melis (36), Jan Willem van Galen (36), Geert Baan (29), Egbert Schouten (34), Gert van Bentum (67), Teus Bleijenberg (47) Leo van der Velden (53) en tot slot Frans Snoek (78).
- Details
- Geschreven door Redactie
- Categorie: Politiek
- Gepubliceerd: 17 januari 2026