Stembureaus nog tot negen uur open

ERMELO - Hoewel de landelijke opkomst rond de middag lager ligt dan vier jaar geleden, loopt het in de Ermelose stembureaus lekker door. De totale gemiddelde opkomst bij de Provinciale Statenverkiezingen ligt al jaren rond de 50 procent. Ook de Ermelose Daisy Vliegenthart bracht haar stem uit. Bijzonder omdat ze voor het eerst zelf op de lijst van de provincie Gelderland staat.

,,Spannend,” zegt ze op het plein voor Triade, waar vandaag ook een stemlokaal is ingericht. Als campagneleider voor het CDA Gelderland is Vliegenthart de afgelopen maanden druk in touw geweest. ,,Spannend dus wat dat vandaag voor onze partij gaat opleveren.” Het lijkt zo goed als zeker dat de Ermelose na vandaag plaats neemt in de Provinciale Staten in Arnhem. Vliegenthart staat op plaats 4 van de CDA-kieslijst.

Combinatie

Vanmorgen zijn om 7.30 uur alle stembureaus in Nederland opengegaan. Mensen kunnen vandaag ook hun stem uitbrengen voor de waterschappen. Het algemeen bestuur van een waterschap is vergelijkbaar met de gemeenteraad bij een gemeente. Het gaat om beleid vaststellen van het waterschap en controleren of het dagelijks bestuur dat beleid goed naleeft. Het is voor het eerst dat de verkiezingen tegelijk met de Provinciale Statenverkiezingen worden gehouden. Het idee hierachter is dat met deze combinatie meer kiezers hun stem zullen uitbrengen. Stemmen kan nog tot 21.00 uur.