Eén aanspreekpunt bij knelpunten en klachten sociaal domein

ERMELO - Niets lijkt de komst van een 'klachtenbemiddelaar sociaal domein' meer in de weg te staan. Het CDA Ermelo heeft in januari het initiatief genomen, om samen met mede-indieners ChristenUnie en BBE, om een 'ombudsfunctie sociaal domein' in het leven te roepen. Dit lijkt nu gerealiseerd te worden. Woensdagavond staat het plan van aanpak 'klachtenbemiddelaar sociaal domein' op de agenda van de Commissie Maatschappij & Samenleving en worden de partijen beloond.

Deze partijen signaleerden eerder, dat de positie van de burgers aan het begin van alle veranderingen in de Wmo, Jeugdzorg en Arbeidsparticipatie nog onvoldoende sterk is. ,,Onze zorg was vooral de vraag waar de burgers heen zouden moeten met al hun vragen, problemen en klachten op die gebieden," vertelt raadslid Cor Louwerse. ,,De veranderingen zijn zo veelomvattend dat de burger door de bomen het bos niet meer dreigt te zien." Het CDA Ermelo vindt het, net als CU en BBE, van belang, dat individuele burgers – als vangnet – bij knelpunten en klachten één aanspreekpunt hebben en gehoord worden door een onafhankelijk persoon. Juist in het begin van de transities is maatwerk geboden.

Meebegroot

Het plan zoals het er nu ligt, lijkt helemaal aan te sluiten bij de wensen die de drie partijen verwoord hebben in hun motie. De uren van deze functie zijn ook al meebegroot door het college. ,,Het enige wat nu nog even een punt van discussie is, is het feit dat men al aan het eind van 2015 wil evalueren," zegt Louwerse. ,,Dat lijkt ons rijkelijk vroeg aangezien we eerst nog op zoek moeten naar de juiste persoon op deze plek. Dan zit er nog een zomervakantie tussen. Voordat het dan goed en wel van start gaat is het jaar voorbij. Het zou goed zijn dit te verschuiven naar een later tijdstip."
Als de Raad op donderdag 28 mei akkoord gaat met het plan van aanpak, kunnen de inwoners van Ermelo vanaf 1 juli met hun vragen, knelpunten en klachten terecht bij de 'klachtenbemiddelaar sociaal domein'.