Ambitie om damesvoetbal naar hoger plan te tillen

Regioteam voor voldoende uitdaging
ERMELO/ REGIO - ,,Eindelijk gaan we nu echt beginnen!” zegt Arvid Egbertzen, initiatiefnemer van het Regioteam Veluwe & Omstreken, en coördinator Damesvoetbal bij EFC’58. Samen met Jeroen Hop, compagnon van het eerste uur en 'concullega' van DVS’33, zijn we bij de eerste training van dé talenten uit de regio. ,,Dit alles begon zo’n anderhalf jaar geleden. Toen nog trainer van een meidenteam, zag ik dat het lastig was om de talenten van een team voldoende uitdaging te geven.”
,,Vrouwenvoetbal zit enorm in de lift, maar door kleine aantallen kan er moeilijk geselecteerd worden. Talentvolle meiden spelen daardoor met jongens, onder hun niveau, óf met meiden die veel ouder zijn,” legt Hop uit. ,,Ik was mee naar een toernooi van mijn nichtje,” vervolgt Egbertzen. ,,Zij voetbalt bij zowel DVS’33 als PEC Zwolle, toen ik voor het eerst kennismaakte met het begrip ‘regioteam’. Er waren twee regioteams uit het oosten van het land die tegen teams van PEC Zwolle speelden. Ik had gelijk zoiets van: dit is het!”
Het concept
Een speelster van DVS’33 is ook trainer bij EFC’58 en bracht de mannen met elkaar in contact. Het concept is dat talenten bij hun club blijven voetballen, en daarnaast extra trainen en wedstrijden spelen met talenten van andere clubs. Wat volgde waren maanden van mails en bezoekjes aan clubs uit de omgeving. Ze moesten vaak wel mensen overtuigen dat er écht geen sprake was van een dubbele agenda. Dat het gaat om meidenvoetbal naar een hoger plan te tillen. Als dat eenmaal duidelijk was, zag vrijwel iedereen de toegevoegde waarde van dit initiatief. Anders dan wat sommige regioteams doen, draagt de club iemand voor. Wil je jezelf aanmelden? Informeer er dan naar bij jouw vereniging.
PEC Zwolle
De groep van initiatiefnemers was inmiddels uitgebreid met Wilfred Westerhuis (ESC), Bert Lowijs (Be Quick ’28) en Michael Wolf (VV Heerde) en Mariska Kogelman, Operationeel manager PEC Zwolle Vrouwen. Het helpt als er zo’n BVO (Betaald Voetbal Organisatie) zich eraan verbindt. De organisatie is niet-commercieel van aard. Daarmee onderscheidt het zich van de vele voetbalscholen die de afgelopen jaren zijn ontstaan. Wel moeten ze zichzelf bedruipen, dus is men aan het kijken hoe dit te financieren. Tot aan de zomer gunnen ze zichzelf de tijd om te trainen en selecteren.
Hooi op de vork
In de zomer moeten er twee teams gevormd zijn: een MO13 en MO15. ,,We willen in de aanloop vooral niet teveel hooi op onze vork nemen, maar sluiten niet uit dat er in de toekomst meer leeftijdscategorieën bijkomen," aldus de initiatiefnemers. In totaal zijn zo’n 60 meiden voorgedragen. Er is nu gestart met spelers van de clubs ASV Dronten, DVS’33, EFC’58, ESC Elburg, VV Heerde, VV Hierden, VV Hulshorst, VV Nunspeet, SV ’t Harde, Swift ’64, Veensche Boys, VSCO’61, VVOP en WHC Wezep. ,,We hopen een inspiratiebron te zijn voor alle voetballende meiden!"
- Details
- Geschreven door redactie
- Categorie: Sport
- Gepubliceerd: 27 februari 2025