Ermeloërs staan strak op tweede plaats

ERMELO - DVS’33 en Staphorst hebben er een mooie partij voetbal van gemaakt aan de Sportlaan. Staphorst was net even beter in het eerste half uur. Daarna nam DVS het commando over en bleek het te sterk. DVS’33- Staphorst werd de wedstrijd van de nummers 2 in de derde divisie A. Staphorst stond daar als promovendus verrassend en begon sterk in Ermelo.

Daardoor was het erg spannend in het eerste half uur want beide ploegen speelden op de aanval. Staphorst leek DVS’33 net steeds te snel af en alle tweede ballen leken bij een Staphorster te komen ook omdat DVS’33 bij tijd en wijle slordig was. Trainer Joram Hendrik probeerde wild gebarend en schreeuwend de boel op de goede posities te zetten.

Slim of echt?

Een blessure van doelman Jan van Willige kwam dan ook niet ongelegen na 25 minuten spelen. De accenten werden aangescherpt, waarin met name de rol van de sterk spelende Willard Timmerman niet onvermeld moet worden. De Urker stond overal en gooide enorm veel energie in de strijd. Door een blessure van Ian van Otterlo stond opnieuw Maarten van Dijk naar voren opgesteld en dat maakt DVS’33 toch net even gevaarlijker door diens doelgerichtheid. Het eerste half uur verliep veel over de rechterflank van DVS’33 waar Mike Ahrends een sterke partij speelde. Linksback Thijs van Diermen, die zijn eerste basisplaats had dit seizoen door een blessure van Roland Baas, had tot dan weinig te doen gehad, maar met een enorme rush zorgde hij voor zoveel gevaar dat zijn tweede inspeelbal Benjamin Roemeon vrij richting de achterlijn bracht. Diens voorzet werd beheerst ingekopt door Jarno van Essen, 1-0.

Niet zelfzuchtig

Staphorst trapte af, maar binnen 20 seconden had Maarten van Dijk de bal veroverd. Ook hij haalde de achterlijn om vervolgens Roemeon een niet te missen kans te bieden, 2-0 na 31 minuten spelen. Staphorst was het kwijt en DVS’33 joeg als vanouds het middenveld op. Vijf minuten later kwam precies daar een prachtige aanval uit voort toen Tim van den Berg (hij had het lastig tegen de knap spelende oud-DVS-er Sam Crowther) de bal onderschepte en een dijk van een dieptepass afleverde aan Mike Ahrens. Die was niet zelfzuchtig en bood van Essen de 3-0 op een presenteerblaadje.

Verplicht nummer

Staphorst leek grootste plannen te hebben bij het begin van de tweede helft, maar het waren de Geelzwarten die de bovenliggende partij waren en bleef. Het was wachten op de 4-0, maar zo effectief als in de eerste helft, bleek DVS’33 niet. Wat opviel was de sterk spelende Thijs van Diermen die zijn directe tegenstander uit het spel haalde, maar datzelfde deed bij twee nieuwe tegenstanders die hij voor zich kreeg. Dat Staphorst een minuut voor tijd nog de 3-1 maakte, kon doelman van Willige zich aanrekenen omdat hij de bal gemakkelijk dacht te kunnen pakken. maar waar hij niet rekende op een middenvelder van Staphorst. De Ermeloërs deden goede zaken en staan strak op de tweede plek. Dat Sparta Nijkerk verloor werd met een glimlach ontvangen aan de Sportlaan.