Vernieuwd parcours voor vermaarde loop

ERMELO - De vermaarde zestiende DVS Boerenkoolloop levert drie winnaars: Annemijn Roepman, Job Oving en Bas-Jan Stoute. De supportersvereniging Geel Zwart had voor deze editie een vernieuwd parcours in petto.

Sommige deelnemers hadden al een pittig oefenweekje achter de rug. Bijna iedere dag voelde voor hen als een beetje een kleine marathon. Zij hadden slechts één belang en dat was tijdens de 16e Boerenkoolloop goed beslagen ten ijs komen.

Start

Terwijl de thermometer exact 6 graden Celsius aangeeft, maken zo’n tweehonderd deelnemers zich klaar voor de Boerenkoolloop. Bertus van Nieuwenhuizen weet in vlot tempo alle drie de afstanden te starten en Martin Kok weet het publiek gaandeweg uitstekend op de hoogte te houden van alle ontwikkelingen. Binnen de kortste keren sneuvelen er diverse records en weet de piepjonge Annemijn Roepman de Bambinoloop op haar naam te schrijven. In haar kielzog Stan Foppen en Elim van de Hoek.

Stoute

Vrijwel direct daarna starten de lopers voor de drie kilometer met hierbij de talentvolle DVS A2 speler Job Oving. Met een soepele tred loopt Job onder het PLUS Klein finishdoek door en klokt 12 minuten en 9 seconden aan. Job weet vijf seconden voor te blijven op Bas-Jan Stoute die een prachtige tijd van 12 minuten en 14 seconden liet noteren. Tim Beumer weet op fraaie wijze een derde plaats te realiseren met een tijd van 12 minuten en 18 seconden. Stoute start vervolgens ook op de vijf kilometer en weet op fenomenale wijze o.a. Koen van Elten, Yvar van de Kraats en Jan Eiben Roepman achter zich te laten. Stoute doet dit met een recordtijd van 18 minuten en 33 seconden.