Een route voor klimgeiten

ERMELO - Op vrijdag 6 mei vindt de twaalfde editie van de Ermelose Klim Toer (EKT) plaats. Dé kans bij uitstek voor klimgeiten en andere fietsfanaten om op de dag na Hemelvaart een breed scala aan Veluwse kuitenbijters te bedwingen.

Het weekend is voor Gelderland natuurlijk sowiesoeen topwielrennersweekend vanwege de Giro Italia. Een deel van de etappes die de professionele renners rijden, zullen ook worden opgenomen in de Ermelose KlimToer. De organisatie van deze toertocht ligt weer in handen van de Veluwse Wieler Vereniging. Alle pedaalridders zullen te maken krijgen met de venijnige Aardhuisweg en het hooggelegen Drie. De 155 en de 180 km doen daarnaast de alom gerespecteerde Posbank aan. Voor de gladiatoren die de 180 km te lijf gaan zijn er als toetje ook nog de flanken van Doorwerth en Heveadorp te trotseren. De organisatoren verwachten weer meer dan 1000 deelnemers.

Afstanden

De afstanden waaruit gekozen kan worden zijn de 75, 110, 155 en 180 kilometer. Alle afstanden zijn gepeild. Het aantal hoogtemeters bedraagt respectievelijk 500, 750, 1250 en 1600 meter. De 180 kilometer telt ook mee voor het klimmersbrevet van de NTFU. De NTFU heeft deze tocht met 3 sterren gewaardeerd ofwel de hoogst haalbare klassering. De kosten zijn volgens de NTFU normen. De start en finish is bij De Muzenhof aan de Leuvenumseweg. Er zijn kleed- en douchegelegenheden aanwezig. Uiteraard is er ook verzorging onderweg geregeld.

Starttijden

De starttijden van de verschillende afstanden zijn:
180 km. 07.00 – 08.00 uur
155 km. 07.00 – 09.00 uur
110 km. 08.00 – 10.00 uur
75 km. 08.00 – 10.00 uur