'Wachten tot het kalf verdronken is, is geen optie' 

ERMELO - Schooldirecteur Michiel Fokkelman van de Bernhardschool voelt zich door de gemeente niet serieus genomen na melding van gevaarlijke verkeerssituaties. ,,De leerlingen van de Bernhardschool komen van alle kanten uit de wijk Ermelo-West naar onze school. Veel leerlingen steken hierdoor dagelijks meerdere keren de Telgterweg over. Deze weg is een doorstroomroute die dwars door Ermelo-West loopt en die op meerdere punten gevaarlijk is. Het is een hele onveilige weg om over te steken!" aldus Fokkelman.

Zowel bij het zebrapad als bij het verkeerslicht gaat het volgens hem vaak bijna fout. Auto's rijden er te hard en automobilisten negeren overstekende kinderen bij het zebrapad. ,,Of ze rijden door rood! Daarnaast is het op de fiets ook onveilig doordat de fietsstroken heel erg smal zijn." De schooldirecteur vindt ook de rotonde verderop, richting Telgt, een gevaarlijk punt waar fietsers niet altijd gezien worden door automobilisten. Fokkelman: ,,Tot nu toe doet de gemeente Ermelo helaas niets met onze zorgen. Er is zelfs letterlijk tegen ons gezegd, dat er misschien eerst iets mis moet gaan, voordat er iets wordt aangepast aan de situatie. Daar willen wij als school niet op wachten." Samen met een aantal ouders is hij nu bezig om plannen te maken die men voor wil leggen aan de gemeente Ermelo. ,,Hopelijk wordt er dit keer wel naar ons geluisterd en wordt er snel iets gedaan aan deze gevaarlijke situatie." De Telgterweg bij de Bernhardschool moet volgens de schoolleiding heel duidelijk worden aangegeven als 'schoolzone'. Automobilisten worden dan gedwongen om goed op te letten. ,,Want de veiligheid van onze leerlingen is het allerbelangrijkste, waarbij wachten tot het kalf verdronken is géén optie is."