Elfde aflevering Podcast Advocaat met Slagroom, nog één keer Horeca
Ook in de Horeca is privacy een ‘ding’, er zijn namelijk nogal wat regels
ERMELO – In de elfde aflevering van de juridische Podcast Advocaat met Slagroom gaat het nog één keer over de Horeca. Er is een vraag van een luisteraar of je als klant mag worden opgenomen met de camera. Met andere woorden: Hoe gaat de Horeca om met de privacy en wat zijn daar de juridische regels voor? En we komen nog een keer terug op de fooien waar we vorige aflevering ook aandacht aan hebben besteedt.
Als je reserveert als klant, moet je vaak je persoonsgegevens geven. Mag een horecagelegenheid hier gebruik van maken voor bijvoorbeeld het sturen van een nieuwsbrief in het kader van klantenbinding? De Ermelose advocaten leggen dit uit aan de hand van de privacyregels. De advocaten vertellen ook over de aansprakelijkheid van geluidsoverlast op het terras. Is dat de ondernemer of de klant? Volgens Angelique Verwey is dit niet zo heel ingewikkeld. Ze legt het uit. Als voorbereiding op de volgende aflevering, die over gokken gaat, worden de regels over gokautomaten besproken. Waar mogen ze nog staan en wat is het verschil tussen een gokautomaat en behendigheidsautomaat?
Spotify
Journalist Gert Hofsink praat in de elfde editie van de podcastserie Advocaat met Slagroom hierover door met advocaten Angelique Verweij en Wesley Sallé van VBV-advocaten in Ermelo. De techniek voor de Podcast is weer in handen van Jordy Lokhorst. Mochten er naar aanleiding van deze Podcast nog vragen zijn, dan kun je een mail sturen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., en komen we hier eventueel volgende keer op terug. De Podcast is hier te luisteren via Spotify
- Details
- Geschreven door Gert Hofsink
- Categorie: Actueel
- Gepubliceerd: 06 augustus 2025